کراتین مو، فواید و عوارض کراتین مو چیست؟

قطعا حالت ایده آل این است که 2 الی 3 روز قبل از کراتینه مو ، موهایمان را رنگ کنیم ، اگر بخواهیم موهای خود را بعد از درمان کراتینه مو رنگ کنیم ، باید 7 تا 10 روز به کراتین فرصت دهیم تا کامل جذب مو شود و رنگ مو می تواند مواد کراتین موجود بر روی موها را از بین ببرد. کراتینه مو آقایان نیز بسیار پرطرفدار است. هرچند کراتینه کردن هم یک راه حل دائمی و همیشگی نیست، اما طولانی مدت است و تا زمانی که موهای شما از ریشه رشد نکند، به همان کیفیت اولیه بر طراوت و حالت موهای شما تاثیر گذار خواهد بود. حتی ترکیبات به کار رفته در برخی شامپوها نیز به همان اندازه آسیب رسان است. همان طور که قبل از کراتینه کردن مراقبتهایی وجود دارد، پس از آن نیز مراقبتها و نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. امروزه با وجود مواد و دستگاه هایی که در سالن های آرایش و زیبایی وجود دارد صاف شدن موها دیگر آرزوی محال نیست. اگر می خواهید از عوارض کراتینه مو در امان بمانید بهتر است خودتان در منزل با مواد طبیعی و یک هزینه اندک موهای خود را صاف و لخت کنید تا سلامت و استحکام انها نیز حفظ شود.در این بخش از دنیای مد نمناک روش های ساده برای کراتینه کردن موها در خانه را برایتان آورده ایم.

از این رو بهتر است افراد قبل از تصمیم گیری، با آگاهی و بدون تاثیر گرفتن از تبلیغات تجاری، به زیبایی و سلامت موی خود کمک کنند. در واقع درمان های کراتین آسیبی به مو نمی رسانند و برای هر نوع موی وز، خشک، موج دار، فر و دمیج مناسب است. کراتین موجود در مواد کراتینه که امروزه در سالن های زیبایی استفاده می شود ممکن است از پشم ، پر یا شاخ حیوانات گرفته شده باشد . بعد از کراتینه مو بانوان، موهایتان به راحتی قابل شانه کردن است و به راحتی میتوانید به آن حالت دهید. برای مراقبت از موهای کراتینه شده، علاوه بر شامپو و نرم کننده نرمال لازم است تا از ماسک مو و یک محصول مرطوب کننده نیز استفاده کنید. معمولا شامپوهای ویژه ای برای بعد از کراتینه وجود دارد که آرایشگر شما با توجه به ویژگی های خاص موی خودتان پیشنهاد خواهد کرد. روش های صافی موی برزیلی و بوتاکس مو و … شاید زمان آن رسیده است که خود را از قید و بند های قراردادی نجات بدهیم و با رویکردی هوشمندانه فریب سیاست مصرف گرایی را نخوریم و به دنبال روش های دیگری برای سلامت و زیبایی طبیعی موی خود باشیم.

چه موهای خود را با رنگ موی دائمی رنگ کنید و چه تحت درمان با کراتینه باشید، انجام اقدامات اضافی در برنامه مراقبت از مو برای حفظ سلامت موها توصیه می شود. بنابراین کراتینه کردن موها برای یک مدت طولانیتر شاید آسیب کمتری را برای شما به دنبال داشته باشد و گمان اینکه این روش صاف کردن موها عملی بسیار مشکلزاست، گمان نادرستی است. این موضوع به مهمترین دغدغه فردی با موی فر و وز تبدیل شده است. کراتینه کردن مو موجب ایجاد یک لایه محافظ بر ساقه موی شما در برابر عوامل آسیب زننده خارجی میشود و ساقه موی شما را از شکنندگی حفاظت کرده و مقاومت آنها را در برابر استفاده از وسایل حرارتی حالت دهنده مو و یا عوامل محیطی مثل اشعه خورشید و آلودگی محیطی افزایش خواهد داد. 7. بعد از هر بار شستشو موها ، موهایتان را با دمای پایین سشوار خشک کنید زیرا سشوار کردن مو با حرارت پایین باعث افزایش عمر اثر کراتینه روی موها می شود. مزایای کراتینه مو بانوان بسیار زیاد است که در این قسمت به برخی از مزایای کراتینه کردن مو بانوان اشاره میکنیم. پرسیده شده است پاسخ دهید.

اگر در سالن آرایش کراتینه مو انجام دهید و قیمت کراتینه مو را پرداخت کنید، اثر آن تا چند ماه باقی میماند، ولی کراتینه در منزل فقط چند هفته عمر دارد. علاوه بر ریزش مو، نازک شدن تار مو نیز از عوارض کراتینه مو است، که البته با مراقبت بعد از کراتینه مو، میتوانید این مسئله را هم حل کنید. علاوه بر ریزش مو، نازک شدن مو نیز از عوارض کراتینه است که نیاز به درمان دارویی دارد. برای صاف شدن مو لازم است از این ترکیب دو الی سه بار در هفته استفاده کنید. از نحوه کار با کراتین و آنچه که در انتظارتان است، اطلاع دارید؟ بله. در منزل میتوانید این کار را انجام دهید ولی انتظار نداشته باشید که نتیجه سالن آرایشی را بگیرید. در هر صورت میتوانید کراتینه مو انجام دهید و از مزایای آن بهرهمند شوید. کراتینه مو روشی است که برای انواع مو مورد استفاده قرار میگیرد و محدودیت ندارد. هزینه بسته به موقعیت مکانی آرایشگاه و میزان تجربه آرایشگر شما متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید