کراتین مو، فواید و عوارض کراتین مو چیست؟

قیمت کراتینه کردن موها بیشتر به سالن آرایشگاهی که مراجعه میکنید بستگی دارد، اما معمولا کراتینه کردن موها به طور میانگین از یک میلیون و دویست شروع میشود. به طور طبیعی موها دارای ماده پروتئینی بنام کراتین هستند. البته اگر موهای شما خیلی فرفری باشد باید ریشه های موی خود را هر ۴ ماه یکبار صاف کنید تا موها یکدست بماند. اگر قصدتان از کراتینه کردن مو این است که موی خود را ترمیم کنید بهتر است موهای شما کاملا خشک باشند اما اگر قصد کراتینه برزیلی موهای خود را دارید بهتر است مقداری نم روی موهای شما بماند تا از کراتینه کردن موی زنانه، نتیجه بهتری بگیرید. کراتینه ماده دیگری غیر از آنچه گفتیم نیازی ندارد اما اگر خواستید میتوانید آن را با مواد محافظت کننده مخلوط نمایید. کراتینه کردن مو سبب میشود که موها احیا و ترمیم شده و کوتیکولهای مو مجددا زنده شوند. حالا که با انواع کراتین مو آشنا شدیم بهتر است به برخی از مزایا و محسان و احتمالا مضرات این روش بپردازیم. در آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو به شما نشان داده خواهد شد که چطور انواع موی خود را کراتینه کنید.

دوام کراتین تا حد بسیار زیادی بستگی به پایه موی هر شخص و میزان ضخامت تار موها دارد. به این نکته توجه کنید که کراتین مو معمولاً در سالن های آرایش و زیبایی انجام میشود، در این سالنها اغلب تعداد زیادی از افراد کراتین مو می کنند. این نوع از کراتینه، شباهت زیادی به ویتامینه کردن مو دارد و اثرات ترمیمی آن بر روی موها قابل مشاهده است. کارشناسان مواد سمی تاکید می کنند قرار گرفتن در معرض سطح فرمالدئید 0.1 تا 0.5 میلی گرم در یک لیتر می تواند باعث تحریک بینی و چشم، اثرات عصبی و افزایش خطر آسم و آلرژی شود. استفاده از کلاه نایلونی و قرار دادن موها در داخل آن موردی است که سبب اثر بخشیدن محلول بر موی شما خواهد شد. آقایان بهتر است کراتینه کردن موی خود را به آرایشگر ماهر بسپارند تا نتیجه بهتری از کار خود بگیرند. موهای رنگ شده دارای منافذ باز هستند و مواد را بهتر و زودتر به داخل خود راه میدهند. کراتینه مو مردانه بیشتر در بین آقایانی که علاقه به موی بلند دارند رواج دارد. در ادامه به بررسی اینکه چه فاکتورهایی بر هزینه کراتینه مو زنانه و مردانه تاثیر میگذارند، میپردازیم. در هنگام خرید کراتینه مو باید هر سه ماده را از فروشنده بخواهید.

اگر جزو دسته افرادی هستید که در هنگام شانه کردن موهایتان اذیت می شوید، و یا موهایتان در زمان شانه کردن دچار آسیب می شود، بعد از کراتینه ی موهایتان این مشکلاتتان تسهیل خواهد شد و تا مدت ها نیاز به استفاده از محصولات نرم کننده نخواهید داشت. کراتین مو، مجدد کراتین را به قسمت های آسیب دیده باز می گرداند و نتیجه ساقه مو صاف تر ، ابریشمی و براق تر می شود. در این روش هم از اتو موی سرامیکی استفاده شده و در حدود 2 ماه اثربخشی آن بر روی موها دیده میشود. کراتین موجود در پوست و موی انسان از نوع آلفا کراتین است. کراتین در واقع پروتئین سازندهی مو، ناخن و پوست بدن انسان است. در کراتینه مو، تارهای مو با پروتئین کراتین پوشش داده میشوند که باعث نرم و صاف شدن موها میشود. در حین فرایند کراتینه کردن موبه روش برزیلی مقداری گاز فرمالدهید در حین اتوکشی مو در هوا آزاد خواهد شد.بنابراین جدا توصیه میشود برای پیشگیری از عوارض جانبی ناشی از تنفس این گاز خطرناک، حتما از ماسک فیلتر دار استفاده کنید.

ماسک موی بعد از حمام دارای کراتین- سرم دوفاز مخصوص کراتینه و روغن آرگان است. ماده دیگر، مواد اصلی کراتین است و ماده سوم که آن را نیاز داریم شامپویی است که بعد از کراتینه کردن مو استفاده میشود. کراتینه معمولا برای ۴ و یا تا خوشبینانه ترین حالت تا ۶ ماه ماندگار است. اگر موهای شما حالت وز پیدا کرده است و بدنبال راهی برای صاف و لطیف کردن مو میگردید، کراتین برزیلی بهترین انتخاب برای شماست.این روش توسط آرایشگر یا سالن های زیبایی و زیر نظر متخصص انجام میگیرد که کمترین آسیب به موهای شما وارد شود. ” از سویی دیگر ممکن آنقدر موها را اتو و سشوار کشیده باشید که منجر به آسیب آنها شدهاید. اگر مو یا پوست سرتان آسیب دید به دکتر یا آرایشگری ماهر مراجعه کنید. برای این منظور لازم است به شیوهایی موثر آنها را احیاء و بازسازی نمایید. در اینجا منظور از انواع مو، موهای بلند، متوسط و کوتاه است. کراتینه مو روشی است که برای انواع مو مورد استفاده قرار میگیرد و محدودیت ندارد. در پایان آموزش گام به گام کراتینه مو باید مواردی را دقت کرده و مورد توجه قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید