کراتین مو، فواید و عوارض کراتین مو چیست؟

در ایالات متحده آمریکا استفاده از کراتینه ممنوعیت ندارد اما هشدار های زیادی در زمینه ی استفاده از آن به مردم داده می شود. البته حق با شماست، موهای شما ماده حیاتی خود را به نام کراتین از دست داده اند. از مراجعه به آرایشگاه های ارائه دهنده ی این خدمات نیز خودداری کنید. مواد را درون کاسه ریخته و بخوبی ترکیب کنید. به اینصورت که موهای بلند را به ژل کتیرا (با غلظت کم) آغشته کنید و ببافید. شما برای بازگرداندن حیات دوباره بهموهایتان باید کراتین را به آن برگردانید تا دوباره موهایتان با جذب مواد مغذی و تقویت به حالت طبیعی اولیه خود درآید.و یا اینکه موهای شما به صورت ارثی و ژنتیکی خشک و وز است ، در اینصورت هم با کراتینه کردن میتوانید موهای خود را نرم و صاف کنید. و در صورتیکه آزادسازی مجدد آن علائم شدید از جمله سوزش را ممکن است ایجاد نکند، اثر تدریجی بر سلامت شما خواهد داشت. این کراتین مو که به نام کراتین نرمکننده شناخته میشود، برای افرادی که میخواهند مقداری از فر موهایشان کم شود مناسب است.

کراتین پروتئین اصلی در مو، ناخن و دندان است. کراتین پروتئین سازنده ی مو، ناخن و پوست بدن انسان است. کراتین یک پروتئین طبیعی است اما فرآورده های آرایشی کراتینی همراه با چندین ماده افزوده دیگر از جمله یک ماده شیمیایی به نام فرمالدئید ساخته می شوند. مصرف روزانه یک عددتخم مرغ و میوه و سبزیجات کافی در تأمین مواد مغذی مورد نیاز بدن بسیار مفید خواهند بود. اگر دچار آسم، برونشیت یا هر گونه مشکل تنفسی دیگر باشید، نسبت به فرمالدهید حساس تر از دیگران خواهید بود. اگر باردار هستید، اکیدا از کراتینه کردن موهای خود اجتناب کنید.چرا که مواد موجود در کراتین مو برای جنین بسیار خطرناک خواهد بود و ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوید. اما، در موی انسان مهمترین جزء صرف نظر از کوتاه یا بلند بودن مو، کراتین است. برای مثال حدود 10 قطره روغن آرگان روی مو ها و استفاده از کلاه برای جلوگیری از چرب شدن بالش به بهبود درخشندگی و نرمی مو ها کمک می کند.

کراتینه کردن، اگر به درستی انجام بشود هم می تواند جنبه ی درمانی داشته باشد و هم می تواند ظاهر موها را بهبود ببخشد. سپس حجم کمی از مو را بین 7 تا 9 بار اتو کشی می کنیم تا کل موها اتوکشی شود. سپس موهایتان را با شامپو بشویید. این کار را هفته ای یکبار امتحان کنید. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید مطلب کلیاتی درباره کراتین مو را مطالعه کنید. فرمالدهید به جز افزایش خطر ابتلا به سرطان و بیماری ALS، بیماری های مزمنی هم چون آسیب به سیستم عصبی مرکزی، سردرد، افسردگی، تغییرات خلقی، بی خوابی، حساسیت، اختلال حافظه و تعادل را نیز ایجاد می کند. شامپو ها و ماسک های طبیعی حاوی کراتین نیز در بازار Store وجود دارند که استفاده از آن ها بی تأثیر نیست. اما، باید بدانید که محصولات کراتینه حاوی مقدار زیادی فرمالدهید هستند و به همین علت از سوی اتحادیه اروپا و کانادا منع مصرف دارند. کراتینه مو معروف به صاف کردن مو به روش برزیلی اغلب مردم وقتی تأثیر و تصاویر قبل و بعد از کراتیه مو را میبینند، آن را به عنوان روشی مؤثر برای درمان مو تصور میکنند.

بیش از حد شامپو کردن موها، میتواند روغن طبیعی سر را از بین ببرد. خیلی نمیتوان قیمت مواد کراتیه را دقیق بیان کرد چون این مواد بسته به کیفیت برند کراتینه و میزان مصرفی مورد نیاز هر فرد در میزان هزینه کراتینه تاثیر می گذارد. به همین قیمت کراتین مو در مرحله اول به موادی که مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد و همچنین به دستمزد آرایشگاه و اندازه موها بستگی دارد. به دلیل قیمت کراتینه مو زنانه و مردانه، افراد کمتری به فکر تقویت و کراتین موهای خود هستند، در صورتی که فواید کراتینه مو به حدی زیاد است که باید چشم را روی قیمت کراتین مو بست. تا جاییکه ممکن است بعد از کراتینه تراپی مو و بهبود موهای آسیب دیده، موهایتان را دکلره نکنید. روش های عالی طبیعی برای تغذیه و بهبود ظاهر مو نیز وجود دارند. در صورت داشتن شوره و پوست سر خشک، هفته ای دوبار نیز می توانید به موها روغن بزنید. موها از حالت وز بودن خارج شده و راحتتر شانه و مرتب میشوند. اما چقدر از حرفهایی که در مورد آن میشنوید صحت دارند؟ کراتین پروتئینی است که در اصطلاح علمی آن را ماکروملکول می نامند. ترکیبی از روغن زیتون، عسل، آووکادو، تخم مرغ ،ژلاتین و ماست برای مو ها مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید