کراتین مو، فواید و عوارض کراتین مو چیست؟

نکته: هیچ شامپویی حتی شامپو بچه نمی تواند جایگزین مناسبی برای شامپو فری سولفات باشد و مطمئنا استفاده از آن عمر و ماندگاری کراتین را کاهش می دهد. البته استفاده از این ماده به اندازه کم، آن چنان دردسر ساز نیست اما هر چقدر از این ماده در محلول کراتینه بیشتر استفاده شود، میزان ماندگاری موهای صاف و نرم هم بیشتر خواهد بود. هر دفعه دسته کوچکی از موها را برداشته و با حرارت اتوکشی کنید. استفاده از سشوار و اتوی مو به دفعات ممکن است آسیبرسان باشند بنابراین در خیلی از مواقع بهتر است که هر چند ماه یکبار موهایتان را کراتینه کنید تا اینکه به طور مرتب با سشوار و اتو مو آنها را صاف نمایید. مانند دیگر مواردیکه برای مو انجام می شود، کراتینه کردن مو هم با پیدایش واکنشهای آلرژیک در بعضی از اشخاص همراه بوده است. حالا با اتوکشی موها را یکدست صاف کنید. 6. موها را برای اتوکشی تقسیم بندی کنید.

اگر قصد دارید که برای صافی و احیای موهایتان از روشهای کراتینه مو شیمیایی استفاده کنید، دست نگه دارید. فواید خاص کراتین مو به نوع مو و محصولی که استفاده می کنید، بستگی دارد. 3. با سشوار 80 درصد موها را خشک کنید، موها باید کمی مرطوب بماند. 9. با سشوار موها را کاملا خشک می کنیم. 8. 20 دقیقه مکث می کنیم سپس موها را آرام آبکشی می کنیم. 11. سپس لایه لایه موها را اتوکشی می کنیم. موها را حدود 80 درصد خشک می کنیم بطوری که کمی مرطوب باشد. 10. موها کاملا خشک شده. موها را با شانه کاملا شانه می زنیم تا همه قسمت های مو به مواد آغشته شود. برای اینکه مواد کاملا به تمام ساقه های مو آغشته شود به آرامی موها را بصورت لایه لایه شانه بزنید. هر چه تارهای مو نازک تر و حالت مو کم تر باشد جواب بهتری از کراتین خواهید گرفت و به جلسات بعدی کشیده نخواهد شد اما هر چه تارهای مو ضخیم تر و فری مو بیشتر،مو به درمان های بیشتری برای رسیدن پروتئین کامل به ساقه مو نیاز دارد.

بعد از هر بار که مو را میشویید و دوش میگیرید موهای خود را با سشوار خشک کنید. موها را با سشوار خشک می کنیم. سپس حجم کمی از مو را بین 7 تا 9 بار اتو کشی می کنیم تا کل موها اتوکشی شود. دقیقه کل موها را شانه می زنیم. وقتی مواد به کل قسمت های مو قرار گرفت قسمت ریشه را به سمت بالا فید کنید و در انتها موها را شانه کنید تا مواد اضافی از روی موها خارج شود. مواد را با فرچه به فاصله 2 یا 3 سانت به ریشه مانده روی ساقه موها بزنید و با انگشت از بالا و پایین و حالت رفت و برگشت و به حالت اتو کشی، مواد را بخوبی وارد ساختمان موها کنید. معمولا هزینه کراتین کردن بسیار بالاست، به ویژه اگر بخواهید این کار را در مراکز معتبر انجام دهید و از موادی با کیفیت بالا استفاده کنید. به همین دلیل موهایی صاف و درخشنده که نیاز چندانی به فرم دهی ندارند و به همان شکل زیبا هستند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. 10.قبل از کراتینه مطمئن شوید که به مواد شیمیایی آلرژی نداشته باشیدزیرا ممکن است دچار مشکل تنفسی شوید. استنشاق مداوم بخارهای ناشی از این ماده در درازمدت باعث خونریزی بینی و مشکلات تنفسی میشود.

کراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو، دندان و ناخنهاست و باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد. وجود پروتئین کراتین باعث تقویت مو، پوست و ناخن است. روش کراتینه مو که در سالنهای زیبایی استفاده میشود، شامل چند مرحله پ حتی چند روش است. این وب سایت به صورت تخصصی در زمینه آرایشی زیبایی فعالیت می کند . اگر موهای شما حالت وز پیدا کرده است و بدنبال راهی برای صاف و لطیف کردن مو میگردید، کراتین برزیلی بهترین انتخاب برای شماست.این روش توسط آرایشگر یا سالن های زیبایی و زیر نظر متخصص انجام میگیرد که کمترین آسیب به موهای شما وارد شود. کراتینه مو فقط به صافی مو کمک نمیکند بلکه در جهت احیا و ترمیم مو راهی موثر است. لازیم به ذکر است این تعداد دفعات برای هر لایه مو بصورت پیش فرض و استاندارد در نظر گرفته شده است.طبیعتا تعداد دفعات با توجه به جنس مو، درجه حرارت اتو و نوع کراتین استفاده شده می تواند متغیر باشد. بر روی برخی شامپو ها نوشته شده است که این شامپو مخصوص کراتینه است اما وقتی ترکیبات پشت جلد رو مشاهده میکنیم متوجه میشیم که توی ترکیباتش از سولفات لورت سدیم استفاده شده. در واقع مواد حاوی کراتین روی ساقه مو قرار می گیرند و با کمک حرارت اتوی مو، این مواد به داخل ساقه موها تزریق می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید