کراتین مو در منزل (هرآنچه باید بدانید!) – مجله سین دخت

دوام کار کراتین تقریبا ۴تا ۶ ماه است بستگی به نگهداری افراد که در محیط های نامناسب قرار می گیرند و پولک های موهایشان باز می شود از شامپوها و نرم کننده های مخصوص استفاده نمی کنند این کارها باعث کمرنگ شدن دوام کراتینه مو می شود. او می گوید که روند کراتینه مو می توانند تا شش ماه طول بکشد. اما فراموش نشود تا قبل از اینکه مو ساختارش را از دست بدهد قبل آن بهتر است کار کراتین مو انجام شود و بعد کار رنگ و مش بتوانیم روی موی سر دوباره انجام دهیم که مو ساختارش را از دست ندهد. به علاوه چون بعد از کراتینه نمی توانید تا سه روز موها را بشویید، بهتر است در این مرحله از آموزش کراتینه مو تا حد امکان موها را به خوبی بشویید.2. سپس برای شروع کراتینه مو خانگی با سس مایونز موهای خود را با آب خیس کنید.

این روش باعث می شود افراد زمان خود را صرفه جویی کنند و نیازی نباشد هر روز موهای خود را با استفاده از سشوار، اتو و دیگر ابزارهای حرارتی و صاف کننده مرتب کنند. هر محصولی که برای کراتینه استفاده می شود دارای دستورالعمل خاص خود است زیرا نحوه کراتین کردن مو از موادی به مواد دیگر متفاوت است؛ مثلا، مواد کراتینه برزیلی نیاز به قرنطینه مو دارند یا مواد آمریکایی نیازمند اتو کشی بیشتر مو می باشند. در جواب باید گفت که ابتدا باید موی سر را مشاهده کرد و اگر مو کاملا سوخته باشد یعنی مو به راحتی خرد و از ساقه جدا می شود این مو دیگر کراتین روی آن جواب نمی دهد و به اصطلاح آرایشگران یک موی مرده است. هر چه تارهای مو نازک تر و حالت مو کم تر باشد جواب بهتری از کراتین مو خواهید گرفت. اگر کسی نمی خواهد حالت موهای مجعدی خود را از دست دهد و موهایش صاف شود کراتین احیا کننده مو را باید انتخاب کند زیرا مواد کراتینه خیلی هم قدرت صافی ندارد و در حد اینکه وز مو را بگیرید آن را لخت می کند. استفاده از مواد کراتینه احیا مو خوب و محصولات مطمئن باعث می شود بعد از گذشت مدتی از کراتین مو، روی موهای شما واکنش بدی نذارد.

حتی پس از گذشت یک سال اثر کراتین بر روی موهایشان همچنان ماندگار بوده و به وضوح دیده می شده . عملا اینگونه نیست که بعد از گذشت 6 ماه موهای شما به حالت قبل از کراتین مو برگردد و صافی و نرمی خود را به طور کامل از دست بدهد. داشتن موهای صاف و سالم، به دلیل جذابیت خاص و لخت بودن همیشگی، آرزوی اغلب خانم ها است. ناطقان: تولیدکنندگان محصولات زیبایی مدعی هستند که وجود کراتین در مکملهایشان میتواند به داشتن موهای قویتر و درخشانتر کمک کند. برخی از افرادی که دارای موهای وز و مجعد هستند، تمایل به داشتن موهایی صاف و ابریشمی برای مدتی طولانی دارند. برای موهای پرحجم بهتر است تعداد بخش های بیشتری در نظر بگیرید و هم چنین دقت کنید که گیره های مو محکم بسته شوند تا در طول انجام کار باز نشوند.5. دقت داشته باشید که مواد کراتین را به ریشه مو و پوست سر نزنید و برای اجتناب از این کار خطرناک، مواد کراتین را از یک تا یک و نیم سانت مانده به ریشه، به موهای خود بمالید.

ترکیب حاصل را روی موهای خود ماساژ دهید و اجازه دهید یک شب روی موهایتان بماند. دور اول مو ها را از چربی ها پاک کنید و در دور دوم ۳ الی ۵ دقیقه موها را ماساژ دهید. در واقع کراتین چه زمانی که در مو قرار دارد و چه زمانی که از ترکیبات اصلی پوست است، وظیفه سلامتی و استحکام این ارگان ها را بر عهده دارد. 4. نباید کراتین را به ریشه مو و پوست سر بزنید. برای شما هم سوال پیش آمده که بهتر است ابتدا رنگ مو را انجام دهید و بعد کراتین کنید ؟ این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی اشخاص ایجاد می کند به ویژه برای افردی که دایماً در معرض آن قرار دارند به عنوان مثال آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام می دهند. توجه به این نکات ضروریست؛ زیرا عدم رعایت آن می تواند موجب نتیجه نگرفتن و آسیب رسیدن به موها شود.6. در نتیجه کراتین از مو خارج می شود. اثر این نوع کراتین مو مشابه تقویت و ویتامینه کردن موها می باشد. این نوع از کراتینه نیز حدود ۲ ماه ماندگاری دارد. با هر نوع جنس مویی که دارید و با هر میزان آسیب به موها می توانید از خدمات نانو کراتین مو سالن زیبایی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید