کراتین مو در منزل (هرآنچه باید بدانید!) – مجله سین دخت

گلایوکسیلیک اسید یا یکی از مشتقات آن می تواند به عنوان جایگزین فرمالدهید استفاده شود. برخی معتقدند که کراتینه های حاوی گلایوکسیلیک اسید اصلاً صاف کننده به شمار نمی آیند. کراتینه کردن مو در منزل با استفاده از مواد طبیعی و گیاهی به طبع خطرات صاف کردن موها با مواد شیمیایی را نخواهد داشت. دقت کنید که موها را مچاله نکنید. از آنجا که ترکیبات قدرتمندی هستند، تمام چربی طبیعی مو و حتی به مرور زمان کراتینی را که با فرایند کراتینه کردن به زور فرمالدهید به موها چسبانده شده را جدا می کنند و باعث می شوند ماندگاری کراتینه کردن کمتر شود. اما شنا کردن در دریا به علت وجود نمک در آب می تواند اثر نامطلوب بیشتری روی کراتینه داشته باشد .اما اگر می خواهید از کراتین موهایتان بیشتر محافظت کنید ، سرم های مخصوصی برای قبل از رفتن در آب وجود دارد که از موها محافظت می کند. در این شکل ترکیبات تشکیل دهنده یکی از شامپوهای بدون سولفات برند آگاوه را مشاهده می کنید. اصلا چرا باید از شامپوهای بدون سولفات (Sulfate free) استفاده کرد؟ یا اینکه از اسامی نا آشناتر فرمالدهید مثل متانال استفاده می کنند. علاوه بر عدم روش صحیح استفاده، وجود محصولات تقلبی حاوی فرمالدهید را هم به مشکلات اضافه کنید.

به علاوه کراتینه مو در از بین بردن موخوره ها هم موثر است. با توجه به اینکه کراتینه کردن موها روش نسبتا گران قیمتی است (500 هزار تومان تا یک میلیون تومان و گاهی حتی بیشتر) مصرف کننده انتظار دارد حداقل سه ماه نتایج دوام داشته باشد. در این روش اگر موها دارای ضخامت زیادی باشد، دوبار از نرمکننده استفاده میشود. انتخاب محوصل مصرفی برای خدمات کراتین به تجربه کافی نیاز دارد چراکه با توجه به هدف از کراتین کردن باید بهترین مواد را انتخاب کنید اگر به دنبال فقط صافی موها هستید باید از محصولات مخصوص که مواد تشکیل دهنده آن روی صاف و لخت کردن مو تمرکز دارد استفاده کنید اگر هدف از کراتین موهای شما ترمیم موهای اسیب دیده باشد باید از کراتینی که بیشتر مواد مغذی و آبرسانی مو را انجام میدهد و ممکن است صافی کمتری داشته باشد استفاده کنید در هر صورت حتما باید برای انجام خدمات کراتین با آرایشگر خود مشاوره بگیرید. بسیاری از صاف کننده هایی که ادعا می کنند فاقد فرمالدهید هستند، از ترکیباتی استفاده می کنند که در اثر حرارت اتوی صاف کننده مو، تبدیل به فرمالدهید می شوند. توصیه می کنیم حتماً از مواد کراتین مرغوب، اصل و مناست استفاده کنید؛ چراکه با وجود نتیجه عالی کراتینه کردن مو، اگر کراتین مو به درستی انجام نگیرد یا با مواد نامناسب صورت گیرد، می تواند به ریزش مو و آسیب جدی به مو منجر شود.

سدیم به صورت ترکیب وجود دارد. این پروتئین حاوی میزان بالایی از اسیدهای آمینه حاوی گوگرد ،(اغلب سیستئین) میباشد که به صورت پیوندهای دیسولفیدی میان مولکولها عمل کرده و سبب استقامت آنها میشوند. کراتین مردن مو ها به سلامت و زیبایی مو کمک میکند یا اگر موهای شما آسیب دیده اند به ترمیم و بازسازی آن کمک میکند خدمات کراتین مو در مراکز زیبایی و زیر نظر افراد اموزش دیده انجام میشود که اغلب برای انجام کراتین میتوانید از مشاوره آنها استفاده کنید.آرایشگر با توجه به تخصص خود و تجربه کافی که دارد میتوان به درستی به شما مشاوره خدمات کراتین دهد و با این کار باعث می شود بهترین خدمات را برای شما انجام دهد از جمله درباره مواد مصرفی یا مراقبت های پس از انجام خدمات کراتین و… میتوانید از آرایشگر خود سوال کنید معمولا افراد برای انجام کراتین سوال های متداولی از جمله کیفیت مواد مصرفی یا مدت زمان ماندگاری یا عوارض پس از کراتین در ذهن خود دارند که اگر با فرد با تجربه ای مشورت کنید میتوانید به جواب های درستی برسید در این مقاله به چند پرسش متداول درباره کراتین مو پاسخ میدهیم. شاید این کار امکان پذیر باشد اما ماندگاری کراتین کمتر شده و ممکن است به موها آسیب وارد شود.

این روش به دلیل ماندگاری بیشتری که نسبت به سایر تکنیک ها دارد، در میان عموم مردم بسیار پرطرفدار است. کراتین (Keratin) یک پروتئین ساختاری و بسیار مهم است که در ساختار بدنی بسیاری از موجودات زنده یافت میشود. سپس سرتان را با شامپوی مناسب شسته و مراقب باشید که چربی لای موهایتان باقی نماند. روش کراتینه مو امروزه راه حلی مناسب برای بازگرداندن درخشندگی و شادابی موها می باشد و به نوعی بوسیله آن می توان موهای آسیب دیده را ترمیم کرد. افرادی که موهای فر یا وز دارند، همیشه به دنبال راه حلی مناسب برای صافی و درخشندگی موهای خود هستند که یکی از موثرترین روش ها، انجام کراتین مو می باشد. اما در درمان های کراتینی، کراتین به طور مصنوعی به مو اضافه می شود تا مو را صاف، براق و بدون وز کند. با استفاده از کراتین موی مکسی گلد برزیلی میتوانید موهای آسیب دیده خود را درمان و تقویت کنید و همچنین مویی صاف و درخشان داشته باشید. کراتین تراپی مو نوعی درمان محسوب می گردد و فقدان کراتین مو را جبران می کند. بسیاری از افراد به ترکیبات شیمیایی موجود در این مواد حساس بوده و دچار واکنش های آلرژیک می شوند. به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح میدهند از شیوههای طبیعیتر بهره بگیرند تا در آینده نیز مویشان دچار مشکل نشود.

دیدگاهتان را بنویسید