کراتین مو در منزل (هرآنچه باید بدانید!) – مجله سین دخت

با این حال تنوع زیاد مارک های مواد کراتینه مو، باعث سخت شدن انتخاب و پیداکردن برند مناسب می شود. همچنین به موها آبرسانی میکند و باعث بازیابی دوباره پروتئینهای موی سر میشود. هدف از کراتینه کردن موها، بازسازی یا بازیابی ناحیههای آسیب دیده مو با مادهای است که مو از آن ماده ساخته میشود. تخریب ساختمان مو: بعد از کراتینه کردن موها، مو به طور زیبایی درخشان میشود ولی این درخشندگی پس از مدت کوتاهی از بین میرود و انتظارات شما پس از ۲ یا ۳ بار شستن موهای خود دیگر برآورده نمیشود. این روش به نام کراتینه کردن مو هم شناخته میشود. اصطلاح قرنطینه به معنای این است که ۲ تا ۳ روز بعد از انجام کراتین موهای خود را نشویید. گفته میشود میزان ماندگاری آن بین 3 تا 6 ماه است. چربیهای تخم مرغ، پروتئین تخم مرغ و آنزیمهای خالص آن باعث نرم شدن موها میشود. واکنشهای حساسیتی: همانطور که میدانید استفاده از موادشیمیایی برای زیبایی پوست و مو باعث بروز انواع واکنشهای حساسیتی از جمله خارش و سوزش میشود که روش کراتینه کردن مو هم از این قاعده مستثنی نیست. کراتینه مو چگونه انجام میشود؟

این روش در سالن های آرایشی و توسط افرادی که تخصص کراتینه را دارند انجام می شود. همه این عوامل دست به دست هم میدهند تا در نهایت، موهای شما ظاهری سالمتر و جذابتر داشته باشند. البته برای گرفتن بهترین نتیجه بهتر است از این کراتینه طبیعی مو در طولانی مدت استفاده شود تا از تاثیرات بسیار آن بهرهمند شوید. در واقع ماده ای که باعث صاف شدن موها می شوند همان فرمالدئید است. از آنجایی که کراتینه مو دائمی نیست و احتیاج به ترمیم مداوم دارد؛ تکرار طولانی مدت آن باعث نازک شدن ریشه ها و تار های مو می شود. برای گرفتن نتیجه بهتر میتوانید یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یا ۲ قاشق غذاخوری از پودر دارچین را به مخلوط ماسک خود اضافه کنید. عسل به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عمل کرده و روغن زیتون و شیر نیز حاوی مواد مغذی ضروری برای موها و بازگرداندن درخشش آنها هستند.

تخم مرغ خام؛ آنزیم در سفید تخم مرغ باعث پاک کردن طبیعی مو و پوست سر از باکتری ها و روغن اضافی میکند. تخم مرغ؛ باعث سالم نگه داشتن موها و حفظ رطوبت طبیعی مو میشود. کراتین مو خانگی با ژلاتین یکی دیگر از روشهای کراتینه خانگی است که به آسانی در عرض بیست دقیقه انجام میشود. 2- روش احیایی: طریقهی کراتینه مو در منزل بهروش احیایی به این صورت است که مواد کراتینه باید روی ریشه تا موی سر بهطور کامل قرار داده شود. در ترکیبات این روش از فرمالدئید استفاده می شود و برای قرار دادن این کراتین بهتر است از یک فرد دوره دیده کمک گرفته تا از آسیب رسیدن به موها جلوگیری شود. ماسک را روی مو و پوست سر خود قرار دهید. برای کراتینه طبیعی مو حداقل هفتهای یکبار این ماسک را به مدت یک ساعت روی سر خود بگذارید. بگذارید یک ساعت روی سر شما بماند. سر خود را با یک پلاستیک ببندید و پس از یک ساعت توسط شامپوی ملایمی موهای خود را با آب سرد بشویید. حجم مو، یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کراتینه مو زنانه و مردانه است، چرا که موهای پرپشت، با حجم زیاد هم، مانند بلندی مو، نیاز به مواد بیشتر، کار و زمان بیشتری دارد.

به تصاویر قبل و بعد از کراتینه کردن مو نگاه میکنید. مویی که سوخته را عمل کراتینه نه تنها نمی تواند ترمیم نماید بلکه بعد از مدتی شاهد ریزش موهایتان خواهید شد. کراتینه کردن فولیکولهای آسیبدیدهی مو را ترمیم میکند. کراتینه مو فقط به صافی مو کمک نمیکند بلکه در جهت احیا و ترمیم مو راهی موثر است. اما در واقع هیچ چیز نمی تواند مانند کراتینه احیا مو موثر واقع شود. امروزه مواد کراتین یا محصولات کراتینی وجود دارند که فاقد فرمالدئید هستند ( در عوض از اسید گلیوکسیلیک ها برای صافی مو استفاده می کنند) اما کارایی و ماندگاری آنها به اندازه محصولاتی که حاوی فرمالدئید هستند نیست ، اما حد اقل سلامت شما را تضمین می کنند. همانطور که گفته شد تخممرغ حاوی مقادیر زیادی پروتئین بوده و موهای شما را تقویت میکند. اما توجه داشته باشید که روش صافی دائمی یا صافی ژاپنی تنها برای موهای طبیعی و زنگ نشده است. اما فراموش نکنید که میتواند صدمات جدی به سلامت موی شما وارد کند. ممکن است به نظر برسد که کراتینه کردن مو در خانه و یا کلیه درمانهای دیگر، ایمن است؛ اما موادی که میخواهید برای کراتینه کردن استفاده کنید را چک کنید و روش استفاده از آن ها را به دقت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید