کراتین مو در منزل (هرآنچه باید بدانید!) – مجله سین دخت

در زیر لیستی از بهترین شامپوهای کراتینه مو را برای شما تهیه کردهایم. اگر مجبور به شنا کردن شدید قبل از آن موهای خود را به یک مرطوب کننده بدون نیاز به آبکشی آغشته کنید. آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که موهای وز، مجعد یا فر دارید و همواره به دنبال پیدا کردن راهی برای صاف کردن موهای خود هستید؟ اندازه یا کوتاهی و بلندی مو یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت کراتین مو میباشد. کیت های درمان کراتین خانگی، در بازار وجود دارد و قیمت بسیار کمتری هم دارد. استفاده از محصولات طبیعی حاوی کراتین مو ، میتوانید به جای کراتین کردن موها از شامپوها و ماسک های حاوی کراتین استفاده کنید. وقتی مو کراتین شده بهتر است که اجازه دهید موها خود به صورت طبیعی خشک شوند. آن را به تمام موهای خود بمالید، بعد موهای خود را بپیچانید و یک کلاه استخر روی آن بگذارید. دوام تاثیرات کراتینه مو تا زمانی است که این مواد که ساقه موهایتان را پوشش داده حفظ شود تا ساقه موهایتان از در زمان طولانی تری امکان دریافت مواد مغذی را داشته باشد. کراتین مو درواقع محلولی است که با مو ترکیب شده و آسیبهای کوتیکول مو را ترمیم میکند و وزی مو را کاهش داده و در اصطلاح باعث صافی مو میشود.

تا ۴ روز بعد از کراتین کردن مو ، اگر موهایتان را زیاد دستکاری کنید، احتمال پیچ خوردگی موهایتان بالا میرود. پس از درمان ، بهتر است از فعالیتهای بدنی که بیش از حد زیاد هستند دوری کنید. به جای استفاده از مواد چرب و مملو از وازلین که رطوبت زیادی به موهای شما نخواهند داد بهتر است از یک نرم کننده و مرطوب کننده ی با کیفیت استفاده کنید تا رطوبت موهای خود را در سطح مناسبی حفظ نمایید. اگر موهای شما شدیدا آسیب دیده و یا موهای شما تحمل حرارت خیلی بالا را ندارد از انجام کراتین اجتناب کنید. در زمانی که موهایتان را کراتین می کنید، بعد از زدن مواد کراتین به موهایتان، مدت زمان زیادی موها را سشوار یا اتو می کنند تا مواد جذب شود. این اتوها کارایی خوبی دارند و می توانند موها را به طور موقت صاف کنند. پس از شامپو موهای خود را با نرم کننده شسته و آبکشی کنید. کراتین برای کسانی که به دنبال از بین بردن حالت فر مو، وز و افزایش درخشندگی موهای خود بوده اند بهترین نتایج را به ارمغان می آورد. در صورتی که سلامت مو های شما در معرض عوامل خارجی مانند رنگ کردن مو، تغییر سبک زندگی و تابش مستقیم آفتاب از بین بروند، وز شدن و کاهش درخشندگی موها را به دنبال دارد.

از طرفی این نحوه درمان باعث درخشندگی و شادابی موقتی مو می شود. بنابراین برای اینکه موهایی همیشه خوش حالت و عالی داشته باشید ، بهترین کار این است که کراتینه مو را امتحان کنید . چه موهایی را نباید کراتین کرد؟ چه جایگزین طبیعی را میتوان برای کراتین قرار داد؟ کراتین برای چه کسانی لازم است؟ مواد مورد استفاده برای لخت کردن مو روغن طبیعی مو را از بین می برند. کراتین یک فرآیند شیمیایی است که موهای آسیب دیده را ترمیم، صاف و درخشان می کند. اگر آسیب دیدگی خیلی شدید نباشد ، می توانید از ده روز بعد از کراتینه کردن موهای خود را رنگ کنید. به شما توصیه می کنم حتما این مقاله را مطالعه نموده و در ادمه همراه ما باشید. همچنین در هنگام استفاده از سشوار یا اتوی مو باید توجه داشته باشید که دمای بالا میتواند موجب از بین رفتن اثر کراتین مو در سر شود.

در طول چند روز اول، هنگام خواب، بیشتر مراقب باشید. اما اثر کراتین مو حدود چند ماه است و به مرور، پروتئین هایی که به مو تزریق شده اند، با شستشو از بین می روند. بعد از چند بار شستن موها شدید موها از ریشه تا نوک حسابی خشک میشوند و باعث آسیب زدن به موهای شما میشود. حتما برای کراتین مو خود از حوله ی نرم و لطیف استفاده کنید و هنگام خشک کردن مو از ضربه زدن و ساییدن مو خودداری کنید. بسیاری از خانمها با شکایت از فر و وز بودن موهای خود به سالنهای زیبایی مراجعه میکنند و به دنبال راهی برای صاف کردن موهای خود هستند. بسیاری از خانمها در مواقع نامزدی و مراسم عروسی تمایل دارند در بهترین حالت خود به نظر برسند و برخی گمان میکنند که داشتن موهای صاف و ابریشمی بهتر از موهای مجعد یا حالتدار است. به هیچ وجه از کش یا سنجاق سر برای نگه داشتن موهایتان استفاده نکنید. یعنی کراتینی را که موهایتان از دست داده است را به آن برگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید