کراتین مو و هر آنچه راجع به آن باید بدانید

منابع علمی معتبر، فرمالدئید را یک ماده سرطان زا می دانند به این معنی که استفاده از آن می تواند باعث سرطان شود یا به رشد این بیماری کمک کند. از آنجایی که فرمالدئید نوعی ماده سرطان زا است. این محصول بدون داشتن فرمالدئید قدرت قابل قبولی در صاف کردن و درخشندگی مو دارد. روش کار در کراتینه گلوبال به این صورت است که ابتدا مواد روی ساقه مو مالیده میشود و مدت زمان حدود 1.5 الی 3 ساعت طول می کشد. کراتین نرم کننده مو برای برطرف کردن وز شدگی و فر موها استفاده می شود. در این روش هدف نرم شدن و تقویت موهاست و از کراتین های قوی دارای فرمالدهید استفاده نمی شود و چیزی در حدود 2 ماه ماندگاری دارد. به همین دلیل رضایت مصرف کنندگان را به خود جلب کرده و در سالن های زیبایی در سطح دنیا مورد استفاده قرار می گیرد هرچند قیمت بالایی دارد. این روز ها زیبایی مو ها با صاف و درخشنده بودن آن ها شناخته می شود.

پس فارغ از اینکه چه جنسیتی دارید میتوانید از این روش زیبایی و درمانی بهره ببرید. بهترین کار این است که قبل از انتخاب یک آرایشگر به خوبی تحقیق کنید و با دیگر مشتریهای او صحبت کنید، یا اینکه از یک متخصص پوست و مو برای این مسئله مشاوره دریافت کنید. این روش علاوه بر اینکه موها صاف و براق می شوند خاصیت درمانی نیز دارد یعنی موها آبرسانی و پیاز مو نیز تقویت می شود و از ریزش موها جلوگیری می کند. بعد برای جذب بیشتر کراتین و تاثیرگذاری مواد، مو را به مدت 30 دقیقه رها می کنید. مدت زمان ماندگاری کراتین چقدر است؟ کراتینه موی ژاپنی تقریبا به 4 – 5 ساعت زمان نیاز دارد تا تمام مراحل به بهترین شکل انجام شود. در ترکیبات این روش از فرمالدئید استفاده می شود و برای قرار دادن این کراتین بهتر است از یک فرد دوره دیده کمک گرفته تا از آسیب رسیدن به موها جلوگیری شود. در این روش مواد کراتینه بر روی موها قرار گرفته و به وسیله یک برس و سشوار موها را خشک می کنند و در انتها موها را با استفاده از اتو صاف می کنند که این مراحل حدود یک ساعت زمان می برد.

موها را تقسیم کرده و هر دسته را در حدود 7تا 8 مرتبه اتو کنید و بعد از آن موهای خود را به هیچ وجه، خیس نکنید. این محصول برخلاف بعضی مواد کراتینه شیمیایی مو بوی تندی ندارد و رایحه خوبی از خود پخش می کند. کراتینه کردن مو عوارض خاص خودش را دارد اما با استفاده از بهترین مارک کراتینه مو می توانید این عوارض تا حد زیادی را کاهش دهید. بسیاری از افراد فکر می کنند که کراتینه مو ها را از ریشه صاف می کند ولی این فکر صحیح نیست. اگر موهای شما نازک ، وز و دارای موخوره است این محصول موها را ترمیم و نرم می کند و مانع گره خوردن موها می شود. کراتینه برزیلی مدل keratin cureشامل شامپو و نرم کننده روزانه است که ماده شیمیایی فرمالدهید را ندارد و در نتیجه حین استفاده بوی تندی نمی دهد. اما برندهای دیگر سازنده این محصول سعی دارند که با قیمت های ارزان تر محصولات بی کیفیت را وارد بازار کنند و این محصولات تقریبا 3 ماه دوام دارند و بد از آن موها به حالت قبل بر می گردند. ماندگاری این کراتینه تقریبا 10 هفته است که صافی موها حفظ می شود.

ماندگاری کراتین اکسپرس تقریبا 6 هفته است. با یک سرچ و جستجوی مختصر درباره کراتینه کردن مو ممکن است با روشها و متدهای متنوع و گستردهای روبرو شوید، اما جالب است بدانید اکثر این متدها صرفا جنبه تبلیغاتی دارند و چندان هم با توضیحات و توصیفاتشان همخوانی نخواهند داشت. دوام کراتینه مو چقدر است؟ امروزه روش کراتینه موها بسیار پرطرفدار است و روزانه افراد بسیاری نسبت به انجام آن اقدام می کنند. حتی در موارد مشاهده شده است، فرمالدهید را با نامهای دیگری چون، آلدهید، آلدهید پیوند خورده، فرمالین، آلدهید فرمیک یا متاندئول، متانال، متیل آلدهید، متیلن گلیکول، متیلن اکسید و اسید مُربیسید در برچسب قید می کنند. بعد از این مرحله موها را با اتو مو و یا سشوار صاف کنید. در این روش ابتدا کراتین برزیلی با استفاده از اتو مو بر روی موها ثابت می شود و سپس مواد صاف کننده مو ژاپنی با استفاده از شانه روی موها قرار داده می شود. همچنین باعث ترمیم موهای آسیب دیده نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید