کراتین مو و هر آنچه راجع به آن باید بدانید

ماسک موی خاک رس بنتونیت به عنوان یک پاک کننده عمیق عمل میکند. در مرحله دوم آموزش گام به گام کراتینه مو باید قبل از کراتینه کردن موی زنانه، چند مرحله آن را با یک شامپوی مخصوص کراتین و یا شامپوی بچه بشوئید. باید توجه داشته باشید که اگر کراتین سالنی تا چند ماه روی موهای شما ماندگاری داشته باشد، کراتین خانگی تا چند هفته ماندگاری خواهد داشت. در ابتدا متخصص موهای شما را شستشو می دهد. امروزه گزینه های ارزان قیمت تری نیز برای کراتینه کردن مو وجود دارد که شما می توانید در خانه آنها را امتحان کنید ، اما مدت زمان ماندگاری صافی مو در این روش های خانگی یا مواد خانگی به اندازه کراتینه کردن مو در سالن های زیبایی نخواهد بود ، اما در عوض سالم تر بوده و سلامت شما را به خطر نمی اندازد. مدت زمان ماندگاری کراتین چقدر است؟ اگر موهای شما قبل از کراتینه کردن، رنگ شدهاند بهتر است با مواد اسیدی آنها را کراتینه کنید. موهای خود را بعد از گذشت نیم ساعت با آب ولرم و شامپو ملایم شستشو دهید. بعد از گذشت چند ماه، این حالت از بین می رود.

درمان موهای آسیب دیده به روش کراتین، کاملا موقتی بوده و پس از گذشت چند ماه از بین می رود. برخی از مواد کراتین از قابلیت درمان موهای آسیب دیده برخوردارند؛ اما در حقیقت این گونه نیست. همچنین می توانید برخی مواقع تنها از نرم کننده استفاده نمایید. در واقع این سختگیریها تنها برای دوام بیشتر کراتین است. اما در نهایت باید بگوییم که خاصیت درمانی بوتاکس بیشتر از کراتینه است و کراتینه خاصیت زیبایی و ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس دارد. جواب: قیمت کراتین مو در بازار ایران با توجه به نوع مواد کراتین و میزان ماندگاری آن متفاوت است. برای همین اگر قصد کراتینه کردن موهایتان را دارید، بهتر است برنامه دیگری برای روز خود در نظر نداشته باشید چرا که میتوانیم بگوییم نمیتوانید به برنامههای دیگرتان برسید، همچنین در حین کراتینه کردن موهایتان نمیتوانید از کتاب، مجله یا گوشی تان استفاده کنید چرا که در اکثر مواقع لازم است چشمانتان را ببندید تا کراتین به داخل چشمانتان نفوذ نکند، زیرا این ماده بسیار قوی است و اگر وارد چشم هایتان شود آسیب زیادی را به آنها وارد میکنید.

کراتینه مو پیشنهادی مناسب برای این افراد است، زیرا مویی صاف و درخشان به آن ها می بخشد و حدود شش ماه ماندگار است. اما به طور کلی می توان گفت که حدود 4 ساعت یا بیشتر به طول می انجامد. آیا می توان کراتین را در خانه انجام داد؟ عناصر بسیار دیگری نیز در مواد کراتین مو وجود دارد که از جمله آن ها می توان به متیلن گلیکول، فرمالین، متاندیول و متانال اشاره کرد که سرطان زا بوده و ترکیبات مضر خود را در هنگام ترکیب با آب آزاد می کند. همان طور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم، روش کار کراتین به این صورت است که پروتئین را در قسمت های آسیب دیده مو تزریق می کند تا صاف شود. اشاره کرد. معمولا متخصص با توجه به شرایط موها و درخواست شما، از کراتین مورد نظر استفاده می کند. روش های متفاوتی برای کراتین درمانی موها وجود دارد و آرایشگری که در این زمینه مهارت دارد با توجه به نیاز و نوع موهای شما، بهترین مواد با فرمول مناسب را برایتان در نظر میگیرد.

شما می توانید کراتین را روی موهای رنگ شده بدون احتمال خطر آسیب دیدگی انجام دهید. موهای شما از پروتئین تشکیل شده است. به این صورت، احتمال بروز آسیب به موهای کراتین شده بسیار کاهش خواهد یافت. می توانید جهت کاهش آسیب های ناشی از نمک دریا یا کلر استخر، از روغن زیتون برای پوشانندگی موها استفاده نمایید. بنابراین بهتر است جهت انجام این کار به سالن مراجعه کرده و کار را به کاردان بسپارید. دوباره برای شستشو و اعمال مراحل دیگر به سالن مراجعه کرده و مواد دیگری جهت صاف کردن روی موها قرار می گیرد. سپس، موها را به لایه های نازک تقسیم بندی کرده و با استفاده از اتو مو، آن ها را کاملا صاف می کنیم. سیستم نانو کراتین یک فناوری بیومیمتیک منحصر به فرد ایجاد کرده است که در آن کراتین را به اندازه ریز مولکولی تجزیه میکند و آن را قادر میسازد به ساقه مو نفوذ کند. روش های مختلفی برای کراتین مو وجود دارند که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید