کراتین مو چیست؟

این روش درمانی علاوه بر از بین بردن وزهای مو، منجر به درخشندگی و جذابیت بیشتر آنها هم می شود. به عنوان مثال ریباندینگ مو که صافی شلاقی و صافی ژاپنی هم نامیده می شود، با استفاده از موادی از جمله تیو گلیکولات آمونیوم و هیدروکسید سدیم منجر به صاف شدن موها می شوند. مواد کراتین انواع و اقسام مختلفی دارند اما همه آن ها با دو هدف متفاوت تولید می شوند که این هدف می تواند کیفیت را توجیه کند. به این صورت که دو عدد موز را به طور کامل له کنید. کسی که کراتینه مو را برای شما انجام میدهد بهتر است از ماسک و دستکش استفاده کند. در این حالت است که شما با یک تیر دو نشان زده اید. اما در اغلب موارد هنگامی که فردی دارای موهای فر و وز است حتما به دنبال راه حلی برای خلاص شدن از بی نظمی و وز بودن موهایش میباشد. این امر سبب می گردد که افراد مختلف حساسیت خاصی نسبت به موهای خود داشته باشند. دوام تاثیرات کراتینه مو تا زمانی است که این مواد که ساقه موهایتان را پوشش داده حفظ شود تا ساقه موهایتان از در زمان طولانی تری امکان دریافت مواد مغذی را داشته باشد.

در واقع تا زمانی که موهای خود را رنگ یا دکلره نکنید حالت صافی آن باقی میماند. اما توجه داشته باشید که میزان فرمالدهید آزاد شده توسط آن بسیار زیاد است. اگر فکر میکنید که این مدت زیاد است و نمیتوانید آن را تحمل کنید، مدت قرنطینه را به ۱ تا ۲ روز کاهش دهید. تفاوت این دو نوع از کراتینه در محلولی است که مورد استفاده قرار میگیرد. از طرف دیگر این دو عضو در بدن انسان نیز، بیشترین نیاز را به پروتئین کراتین دارد. تکنیک کراتینه مو در واقع به تامین و افزایش این کراتین می انجامد. در ادامه به معرفی برخی مزایای کراتینه مو میپردازیم. یکی از این روش ها کراتین مو است که در برخی موارد تحت عنوان کراتینه مو هم شناخته می شود. به دلیل وجود عوارضی که کراتینه کردن مو دارد، برخی افراد از انجام آن برای صاف کردن موهای خود اجتناب میکنند. برخی از کراتینهها ماندگاری طولانیتری دارند همانند: کراتینه برزیلی که ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد. عامل اول یا همان کیفیت مواد، موردی است که اگر با این حوزه آشنا نباشید نمی توانید مواد خوب را تشخیص دهید. نکته قابل ذکر آن است که در صورت استفاده از این روش بهتر است از شامپوهای بدون سولفات که کراتین دارند استفاده نمایید تا ماندگاری این روش بر روی موها بالا برود.

در این مرحله توجه کنید که نیازی به خشک شدن کامل مو نیست و باید موها کمی حالت نمدار داشته باشد. رنگ موی شما بعد از عمل کراتینه کردن، حدود دو تا سه درجه روشنتر خواهد شد، بنابراین اگر قصد رنگ کردن و کراتینه کردن هم زمان موهای خود را دارید، برای دستیابی به رنگ موی دلخواهتان، لازم است با یک آرایشگر ماهر در این زمینه مشورت کنید. در این صورت میتوانید ۶ ماه تا یکسال از موهای نرم و خوش حالت خود لذت ببرید. در این نوع کراتینه علاوه بر احیا موهای سوخته و آسیب دیده خاصیت برطرف کردن پیچ خوردگی موها را دارند. در این زمان اگر قسمتهای از موهای شما خیس شد یا این که احساس کردید تعریق باعث تغییر حالت موها شده، موهای خود را اتو کنید. فواید خاص کراتین مو به نوع مو و محصولی که استفاده می کنید، بستگی دارد. اما اگر به عنوان یک آرایشگر به طور منظم در یک سالن کار می کنید، قرار گرفتن در معرض این میزان فرمالدهید می تواند بر سلامتی شما اثر قابل توجهی داشته باشد. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم این روش به عنوان ترفندی نیمه دائمی شناخته می شود.

اما به طور کلی نمی توان به برچسب های روی محصولات اعتماد کرد. با توجه به موارد بیان شده در بالا، می توان ادعا کرد که تفاوت کراتینه احیا و کراتینه صافی می تواند تا حد زیادی به مواد آن مربوط شود. روش دیگر که با عنوان کراتینه موی صافی شناخته می شود به میزان بیشتری نسبت به روش قبلی صافی مو را برای شما به ارمغان می آورد. اما توجه کنید که امروزه مواد با ساخت کشور های مختلف نیز در بازار به چشم می خورند. پیش از اینکه برای کراتینه کردن موهای خود اقدام کنید، مطمئن شوید که موهای شما مناسب کراتینه باشد. شامپوی پیش از کراتین مو: این شامپو حاوی ماده ای قلیایی است. بهتر است پیش از استفاده از این تکنیک همه چیز را در موردش بدانید. علاوه بر این ممکن است تا چهل و هشت ساعت قادر به شستن موها یا بستن آن ها نباشید. مطمئن شوید که مواد شیمیایی شما را اذیت نخواهند کرد و حساسیتی به این مواد ندارید. همچنین توجه کنید که در صافی دائم، لایهای روی تارهای مو اضافه میشود که در صورت تکرار مجدد این روش به مرور باعث از بین رفتن موها میشود. برای کراتینه کردن مو به روش ژاپنی، آرایشگر ابتدا متد کراتینه موی برزیلی را روی موی شما پیاده خواهد کرد و سپس با استفاده از حرارت مستقیم اتو مو، آن را روی موی شما تثبیت میکند و پس از آن مواد صاف کننده ژاپنی را روی موهای شما قرار داده و با یک برس مخصوص، شروع به پخش کردن این مواد روی تمام نواحی ساقه موهای شما میکند.

دیدگاهتان را بنویسید