کراتین مو چیست؟

جالب است بدانید که در این روش رنگ کردن موها، تمام قسمتها از ریشه تا ساقه بیبی لایت میشود. همانطور که در ابتدا توضیح داده شد درمان کراتین یک روش مناسب برای نرم و صاف کردن مو های شماست که میتوانید در خانه و آرایشگاه انجام دهید. 1. در ابتدا باید موها را با استفاده از شامپوی مناسب به طور کامل شستشو داد. انجام این روش معمولاً در آرایشگاهها، 90 دقیقه یا بیشتر طول میکشد و تأثیر آن تقریباً سه ماه باقی میماند. معمولاً با این تکنیک رنگ مو، هایلایتهایی تقریباً یک تا دو درجه روشنتر از رنگ اصلی در مناطقی که در معرض نور خورشید قرار میگیرند، اضافه میشود. برای داشتن موهایی به این سبک، باید از هایلایتهایی که فقط چند درجه روشنتر از رنگ طبیعی موهای شما هستند، استفاده کنید. طی یک نگاه کلی میتوان اذعان داشت که این نوع رنگها از نظر شیمیایی ملایمتر از دو نوع قبلی هستند، و برای موهای شکننده و آسیبدیده، گزینهای مناسبیاند.

به طور کلی این مدل از هایلایت با رشد موها طبیعیتر به نظر میرسد و یک گزینهی عالی برای کسانی با موهای تیره یا قهوهای رنگ است. توصیه میشود که افرادی با پوست سبزه، گزینهی بلوند کردن موها را انتخاب نکنند. به طور کلی، اگر تا ۵۰ درصد از موهای شما سفید است و تصمیم دارید موها را به رنگ طبیعی خود برگردانید، میتوانید از رنگ موی نیمه دائمی استفاده کنید. البته باید بدانید که نتایج حاصل از این نوع رنگها چندان کامل نیست و تنها میتوانند موهای سفید را تا ۳۰ درصد تغییر رنگ دهند. در این روش علاوه بر نرم شدن موها، خشکی موها بر طرف گشته و مردان نیز میتوانند از لذت داشتن موهای صاف و بدون موج بهرهمند شوند. ممکن است به شما بگویند که محصول ما حاوی فرمالدهید نیست و البته شما هم نمی توانید فرمالدهید را در لیست ترکیبات آن ها پیدا کنید. برگرداندن رطوبت به موها برای حفظ آن ها در حالتی ضروری است. برگ درخت نیل (Indigo) هم از دیگر رنگهای شبه پایدار است که به صورت پودری سبز در بازار وجود دارد و زمانیکه با حنا مخلوط شود، نتیجهای بسیار جذاب را رقم خواهد زد.

رنگ موهای شبه پایدار در دو دستهی مصنوعی و طبیعی در بازار وجود دارند. کارایی مطلوب و ماندگاری بالا، از ویژگیهای دیگر این محصولات هستند که می توان این کراتین ها رو جزو بهترین برندهای کراتین مودر بازار نام برد. یکی از مهم ترین نکاتی که اخیرا خیلی هم خبرساز شده ایمنی محصولات کراتینه مو است چون برخی از این محصولات حاوی مقادیر خطرناکی فرمالدئید هستند. هرچند که تحقیقات میگویند که فرمالدهید یک گاز سرطان زا است اما هنوز نتوانستهاند اثر آن را هنگام کراتین به طور دقیق بررسی کنند. همین تفکر باعث شده تا روش هایی مانند کراتینه مو، اولاپلکس تراپی، پروتئین تراپی، خاویار تراپی و ریباندینگ مو طرفداران زیادی پیدا کنند. برخی از آرایشگران مو البته ترجیح می دهند که ابتدا موها را با یک سشوار مناسب خشک کنند و سپس مواد کراتین را بر روی موهای خشک قرار دهند ، سپس با استفاده از یک اتو مو مخصوص کراتینه ، قسمت به قسمت موهای شما را اتو می کنند تا مواد کاملا جذب مو شده و مهر و موم شود. تکنیک بیبی لایت کردن موها استفاده از هایلایتهای فوقالعاده نازکی (تار مویی و ظریف) است که عموماً یک درجه روشنتر از رنگ طبیعی موهای شما است. در این روش از رنگهایی استفاده میشود که حداقل دو درجه از رنگ موهای طبیعی افراد تیرهتر است و میتواند به موهای قهوهای روشن، عمق و زیبایی خاصی ببخشد.

در این روش بهتر است از ترکیب موهای قهوهای و بلوند استفاده کنید، چراکه ظاهری طبیعیتر خواهید داشت و در کنار آن رگههای قهوهای روشن صورت شما را درخشانتر خواهد کرد. همچنین در نظر بگیرید شما قبل از خرید مواد کراتینه به صورت میلی بهتر است تصویر موهای خود را، برای کارشناسان ما ارسال کنید تا در انتخاب برند مناسب و سی سی مورد نیاز به شما مشاوره دهند. فرمالدهید (فرمالین) نوعی ترکیب شیمیایی است که این روزها در اکثر محصولات آرایشی زیبایی مانند رنگ مو و لاک ها یافت میشود. رنگ موی موقت برای روشن کردن رنگ اصلی موهای شما و ایجاد رنگهای فانتزی و خاص مانند آبی، صورتی، بنفش، سبز، طلایی و غیره مناسباند. روند کراتینه کردن مو به چه صورت است؟ لازم به ذکر است که در این روش، دکلره کردن موها یکی از مراحل اصلی است. علاوه بر این با کمی بررسی متوجه خواهیم شد که معایب آن می تواند از مزایای آن بیشتر باشد و شاید بهتر است از خود بپرسیم که آیا کراتینه مو در نهایت به زیبایی ختم می شود؟ بهتر است اجازه دهید موهایتان در معرض هوا خشک شوند. بهتر است بعد از کراتین، نوک گیری مو را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید