کراتین مو چیست؟

با استفاده از این روش به راحتی می توانید با تاثیرگذاری فوق العاده ای موهای خود را صاف و درخشان نمایید. کراتینه کردن مو نوعی فرایند شیمیایی می باشد که به کمک آن وز بودن مو از بین رفته و موها درخشان تر می شوند. کراتینه مو برای همه توصیه نمی شوند : کراتینه مو برای خانم های باردار به هیچ وجه توصیه نمی شود. از آنجایی که عوامل مختلفی روی قیمت کراتینه مو تاثیر میگذارد، نمی توان یک قیمت دقیق برای آن در نظر گرفت، به همین دلیل لازم است که پیش از انجام خدمات، یک متخصص، موهای شما را بررسی کند و با در نظر گرفتن نوع خدمات مورد نیاز شما، حدود هزینه کراتین مو را مشخص کند. از طرفی دوام کراتینه کردن مو در منزل بسیار کمتر از انجام آن در سالن های زیبایی است. 4. افرادی که دارو های خاص مصرف میکنند. بنابراین علاوه بر افرادی که موی وز دارند، دیگران نیز می توانند از آن استفاده نمایند. محصولات مرتبط با کراتینه در وضعیت کلی هیچ آسیبی به مو نمی زنند و بسیار تاثیرگذار هستند مگر آن گروه از محصولاتی که از برندهای نامعتبر و با قيمت های بسیار ارزانی عرضه می شوند.

چنانچه شخصی که موهای شما را کراتینه می کند، به اندازه کافی متبحر نباشد، امکان دارد موهایتان را در معرض حرارت بسیار بالا یا ترکیبات زیاد مواد شیمیایی قرار دهد. این نوع از کراتینه علاوه بر اینکه تمامی وزهای مو را از بین می برد، بلکه حجم موها را نیز حفظ می نماید. همانطور که گفته شد کراتین مو از مزایای قابل توجهی برخوردار است که بهتر است پیش از انجام کراتینه مو با آن ها آشنا شوید. نکته قابل توجه در رابطه با کراتینه کردن مو این است که این روش از مزایا و معایب متعددی برخوردار می باشد که بهتر است پیش از انجام کراتین مو با آن ها آشنا شوید. اما سوالی که در اینجا ممکن است پیش بیاید این است که کراتین چیست و برای استفاده از آن بر روی مو، چه مراحلی باید طی شود. مراقبتهای بعد از کراتینه کردن مو چیست؟ کراتینه مو چیست و انواع کراتین مو : اگر جزو افرادی هستید که میخواهید سراغ کراتینه کردن موها برید پیشنهاد میکنم ابتدا این مطالب رو تا انتها بخونید ما دو نوع کراتینه داریم یکی بریا احیا کرن و دیگری برای صافی، همچنین کراتینه کاربردهایی مانند : صاف کردن موها، درمان کننده مو، از بین برنده وزی موها که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشد.

کراتینه مو مردانه بیشتر در بین آقایانی که علاقه به موی بلند دارند رواج دارد. 5. در ادامه باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا وز بودن موها از بین برود. با این کار قبل از مهمانی نیازی ندارید تا با حرارت اتو، موهای خود را صاف کنید. بلکه این مواد تا مدت ها بعد، در زمانیکه شما از سشوار یا اتوی مو استفاده کنید می­توانند در فضای اطراف شما متصاعد شوند. همچنین بعد از شستن موها باید آنها را با باد متوسط سشوار خشک کنید. بعد از کراتین باید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. در جواب باید گفت که این کار امکان پذیر است. ولی با این حال دمای بالای اتوی مو که در این فرآیند مورد استفاده قرار میگیرد، با ترکیبات محلول کراتین، بخار فرمالدئید را تولید می کند که بسیار اسیب پذیر است و خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد. استفاده نمودن از آن می تواند به بهبود ساختار مو کمک نماید. اما در روش کراتینه مو منافذ باز مو با استفاده از پروتئین پر شده، و در نتیجه نرمتر و درخشانتر میشود. همان طور که گفته شد کراتینه کردن روشی است که در اثر آن مدت زمان زیادی موها صاف میمانند.

توجه کنید که حتی محصولات کراتینه مو بدون فرم آلدهید هم آنقدر قابل اطمینان نبوده و بهترین راه این است که در زمان بارداری جدا از کراتینه موهای خود منصرف شوید. که البته گاهی اوقات ماندگاری آن تا کمتر از این زمان نیز گزارش شده است و به عنوان روش دائمی نمی توان از آن اسم برد. این مرحله از کراتینه کردن مو باید با دقت خاصی انجام شود و موهای تقسیم شده می بایست با گیره ای محکم بسته شود تا در حین کار باز نشود و مزاحم کار شما نشود. حتماً در مورد فرمالدئید در کراتینه درمانی شنیده اید. به طور مثال برخی از انواع کراتین ها در طول حرارت دهی فرمالیدئید آزاد می نمایند و برخی دیگر فاقد فرمالدئید می باشند. فرمالین گاز محلول در آب است که به شدت مو را صاف می کند . سطح پائین این ماده موجود که در بیشتر مواد آرایشی استفاده میشود، زیان آور نیست. هنگامی که این عمل انجام میشود، موها کاملا صاف و نرم شده و همینطور براق میشوند. بر این اساس بسیاری از افرادی که موهایی آسیب دیده، شکننده، خشک و حتی فر دارند تمایل زیادی دارند که برای صاف کردن موهای خود از روش کراتینه کردن مو استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید