کراتین مو چیست؟

کراتینه کردن مو چیست؟ کراتینه مو چیست ؟ درحالیکه درمان کراتینه مو برای چند ماه تأثیر پایدار دارد، خالی از خطرات جدی برای سلامتی نیست. اما این روش دائمی نیست و بعد از مدتی مو، شفافیت و صافی خود را از دست داده و به ترمیم دوباره نیاز خواهد بود. از سوی دیگر افرادی که پس از کراتینه کردن مو، دچار ریزش مو شدهاند کم نیستند. کراتینه هم مانند دیگر فرایندهای شیمیایی مو، ممکن است باعث بروز حساسیت و عوارض جانبی در پوست و مو شود. کراتین بیشتر برای سوختگی مو در اثر مواد شیمیایی مفید می باشد. در نتیجه، موهای شما در معرض آسیب کمتری در برابر مواد شیمیایی قرار میگیرد. فروش انواع محصولات صافی و احیاء از برندهای متنوع و مواد کراتینه مو با قدرت احیا و صافی بالای موها. در صورتی که آسیب دیدگی موهای شما خیلی شدید نباشد و امکان رنگ کردن مو وجود داشته باشد ، می توانید قبل از کراتینه در همان روزی که کراتینه می کنید موهایتان را رنگ کنید. همان طور که گفته شد کراتینه کردن روشی است که در اثر آن مدت زمان زیادی موها صاف میمانند. و اما آخرین و مهمترین مرحله در کراتینه کردن مو که اتو کشی اصولی آن است.در ابتدا شما باید یک اتو موی خوب و قوی با صفحه سرامیکی داشته باشید که توانایی ایجاد حرارت 200 تا 210 درجه را داشته باشد.

فرمالین گاز محلول در آب است که به شدت مو را صاف می کند . کراتین مو به عنوان روشی نیمه دائمی برای صاف کردن مو است به طوریکه موها به طور موقت با مخلوط مایع کراتین پوشش داده می شوند. موهای وز وزی و اسیب دیده برای درمان نیاز به انتقال کراتینه از بیرون دارند که این امر با کراتینه مو محقق می شود. کراتینه مو یکی از روشهای رایج برای بهبود ظاهر و درمان موهای آسیبدیده است. باید از آرایشگرتان بخواهید که در مورد مواد مصرفی به شما ضمانت بدهد، افرادی بسیاری بوده اند که به طمع قیمت ارزان تر از مواد بی کیفیت تر استفاده کرده اند و در نهایت مجبور شده اند موهایشان را تا حد زیادی کوتاه کنند و یا به درمان های گران و طولانی مدتی بپردازند تا موهایشان به حالت عادی برگردد. برای اینکه از مزایای کراتینه مو بهرهمند شوید، باید از مواد اولیه بدون فرمالدهید استفاده کنید. موادی که برای کراتینه مورد استفاده قرار میگیرند، سرشار از ویتامینهای مورد نیاز مو هستند.

رازهای زیادی پیرامون کراتینه مو وجود دارد. در طول زمان عوامل مختلفی به مو آسیب می رسانند، شامپوهای نامناسب، حرارت بالای سشوار و اتوی مو٬ رنگ موهایی که کیفیت مناسب ندارند، همه این عوامل می توانند کراتین موهای ما را از بین ببرند و حالت وزی به موهای ما بدهند، که ظاهر چندان جالبی ندارد. برای مراقبت صحیح و کامل از موهای کراتینه شده، شامپوها به تنهایی کافی نیستند و لازم است از سرم و ماسک موهای تقویت کننده مناسب و موثر نیز بهره گرفت. برای اینکه در منزل کراتینه مو انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید، فهرست مواد اولیه محصول را به دقت بخوانید. این مواد گاهی بیش از محصولات حاوی فرمالدهید خطر ساز هستند. بخار های فرمالدهید تا زمانی که اثر کراتینه روی موها باقی است، می توانند با برخورد حرارت سشوار یا اتوی مو متصاعد شوند. کراتینه کردن مو فرایندی زمان بر است و حدود ۳ الی ۴ ساعت طول می کشد. کراتینه مو فرایندی است که در طی آن، وز مو و آسیبدیدگیهای آن بهبود پیدا میکند. دلیل این صافی و نرمی پس از کراتینه کردن این است که این ماده تارهای مو را با پروتئین پوشش میدهد.

تنفس بخارات و خوردن این ماده موجب ایجاد سرطان میشود. در واقع رنگ کردن مو هیچ محدودیتی برای کراتینه کردن مو ایجاد نمیکنند. اگر موهای فر آسیب دیده ای دارید و می خواهید با یک تیر دو نشان بزنید، کراتینه مو بانوان کرج انتخاب مناسبی برای شما است. تلفیق این دو روش، اثری دوچندان را بر احیا و صافی موهای شما به جا خواهد گذاشت. اگر تجربه ی کراتینه مو را دارید و فواید و مضراتی برای شما داشته است، یا اگر سوالی در این زمینه از متخصصان کلینیک پوست و مو خانه سفید دارید می توانید از فرم دیدگاه واقع در انتهای همین صفحه استفاده کرده و نظرات و پرسش های خود را ارسال کنید. محصولات بهداشتی بسیاری نظیر شامپو کراتینه مو و ماسکهای حاوی کراتین در بازار موجودند که می توانید از آن ها برای نرم شدن موهایتان استفادهکنید. آیا می توانم مو های کراتینه شده خود را رنگ یا دکلره کنم ؟ آیا کراتینه کردن مو خطرناک است؟ آیا کراتینه کردن مو تفاوتی با صافکننده مو یا ریلکسر دارد؟ به طور کلی دو نوع بسیار مهم کراتینه مو داریم. کراتین مو چه روشی است؟ اگر میخواهید موهای براق و صاف داشته باشید، فارغ از اینکه چه جنسیتی دارید، میتوانید از این روش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید