کراتین مو چیست؟

2. پس از آنکه موهای خود را شستید با استفاده از یک سشوار موهایتان را خشک نمایید. در واقع کراتین یک نوع پروتئین که به صورت طبیعی در بدن ما هستند که در ناخن، مو و دندان ما وجود دارد عنصر استفاده شده در آن فرمالدئید است که عامل بیماری زا است برای کسانی که با کراتینه سرکار دارند، ولی برای کسانی که موهای خود را کراتینه می کنند، مشکلی ندارد میزان فرمالدئید در این محصولات متفاوت است. کراتین ماده ای بسیار سخت و مقاوم است و تنها مادهٔ بیولوژیک قابل مقایسه با آن از نظر استحکام، کیتین میباشد. برند های معتبر کراتینه مو که در بازار موجود است شامل: نونات نات کراتینه مو برزیلی (فاقد فرمادهید)، کراتینه ریسرچ، ماسک کراتینه مو اینستانچرال (نوع بسیار قوی کراتین مو) و گلد لیبل می باشد. اگر قصد کراتینه کردن، فر و یا صاف کردن موهای خود را دارید، توصیه ما این است که این کار را به یک آرایشگر با تجربه و ماهر بسپارید چرا که او سعی می کند تماسی بین ریشه مو و مواد شیمیایی به وجود نیاید. حتی اگر مراقبت های بعد از کراتینه را به طور کامل انجام دهند. این مورد بسیار تجربی است، مشتری داشتیم که هر دو ماه یکبار آمده و گفته است که کراتین مو هایش از بین رفته است و ما به رایگان کراتین تراپی انجام میدادیم، بعد از مدتی درخواست کردیم که برای سلامتی خودش آزمایش بده و تنها موردی که اضافی وارد خونشون میشد قرص های ال دی بود و درخواست کردیم ازشون که نمونه خارجیش رو مصرف کنند و جالبه بعد از مدتی این مشکل کاملا حل شد.

جالب است بدانید که ضمن محبوبیت کراتینه مو بانوان، کراتینه مو مردانه نیز به سرعت در حال گسترش در میان آقایان است. در نتیجه باید شامپوهای خاص بدون سولفات استفاده کنید که این محصولات معمولا هزینه های بالاتری نسبت به محصولات عادی دارند. محصولات مرتبط با کراتینه در حالت کلی هیچ آسیبی به مو نمی زنند و بسیار تاثیرگذار هستند مگر آن دسته از محصولاتی که از برندهای نامعتبر و با قیمت های بسیار ارزانی ارائه می شوند. فرمالدهید موجود در محصولات کراتینه نه تنها برای فرد استفاده کننده که برای آرایشگران و تمام افراد حاضر در آرایشگاه ها مضر است. یکی از دلپذیر ترین این روش ها کراتینه مو است که عمری نسبتا طولانی دارد. بعد از اطمینان از مواد اولیه، دستور استفاده از آن را دقیق بخوانید.در نظر داشته باشید که محصولاتی که برای کراتین درمانی در منزل است و شیوه استفاده از آنها در منزل، به اندازه کراتینه کردن مو در سالن دوام ندارد. یکى از عوارض طولانى مدت کراتینه این است که باعث ایجاد سرطان مى شود. سرکه سیب تاثیر شگفت آوری در صاف، نرم و یکدست شدن موها دارد، به همین خاطر است که در میان روش های کراتینه مو خانگی جزو بهترین روش کراتینه مو در خانه محسوب می شود.

توصیه ما به این افراد استفاده مداوم از سرم مو، چرب کننده های گوناگون مثل روغن نارگیل و روغن بادام است. در این روش از اتوی مو استفاده میشود تا محلول کراتین مایع و نوعی مایع نگهدارنده به مو تزریق شود. این کار مانع نفوذ آب شور و کلر به داخل موهایتان می شود. در صورتی که رفتن به استخر الزامی است، ابتدا از یک نرم کننده ی بدون آبکشی استفاده کرده و یا موهایتان را بشویید. آسیب مواد کراتینه به موهای نازک، سرطان زا بودن دود حاصل از اتوکشی که مربوط به وجود فرمالدهید است، ممکن است مواد کراتینه موجب از بین رفتن کوتیکول مو شود و در نتیجه به ریشه مو آسیب بزند. کسانی که موی خود را فر یا صاف کرده اند، ساقه موهایشان آسیب پذیر بوده و شکننده و خشک می شود. زمانی مو ها آسیب پذیر و شکننده می شوند که ساقه ی آن ها دچار تغییر و تحول شود. به شما عزیزان همشهری که به دنبال انجام کراتینه مو در شیراز هستید، پیشنهاد می کنیم برای کسب نتیجه مطلوب و عدم آسیب رسیدن به موهای خود، به آرایشگاه ها، سالن ها و مراکز تخصصی کراتینه مو مراجعه کنید.

معمولا افرادی که موهای فرفری یا مجعد دارند همیشه به دنبال روشی برای صاف کردن مو های خود هستند. بعد از کراتینه کردن مو از شامپو هایی که کراتینه مو را از بین می برند مانند شامپو ی حاوی سولفات سدیم را استفاده نکنید. ولی کراتینی که برای استفاده در درمان مو رایج است، به صور مصنوعی ساخته می شود به همین دلیل ممکن است پوست و چشم های حساس را تحریک کند. آیا انجام کراتینه مو خوب است ؟ برای دستیابی به نتیجه رضایت بخش بهتر است کراتینه کردن مو توسط افراد متخصص و مجرب در این زمینه انجام شود. بله. کراتینه مو، موقتی است و بعد از چند ما کاملا شسته می شود ولی ریلکسرهای شیمیایی، دائمی هستند. بله. در منزل می توانید این کار را انجام دهید ولی انتظار نداشته باشید که نتیجه سالن آرایشی را بگیرید. اما در صورتی که ریزش مو غیر طبیعی بوده، مراجعه به پزشک و مصرف دارو های ضد ریزش مو ضروری است. آرایشگرانی که با مواد کراتینه مو مدام در ارتباط هستند بیشتر در معرض بخارات فرمالدهید قرار دارند و برایشان مضر است. به جای تغییر دادن ساختار شیمیایی مو، در روش کراتینه، منافذ با پروتئین ها پر می شود در نتیجه باعث نرمی و درخشان شدن بیشتر مو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید