کراتین مو چیست؟

سوال: کدام کراتین مو برای دوران بارداری مناسب است؟ قیمت کراتینه کردن مو چقدر است؟ شما باید این را در نظر داشته باشید که برای زیبایی موهایتان عمل کراتینه را انجام میدهید ولی با انتخاب این مواد بیکیفیت، باعث آسیب بیشتری به آنها میشوید. کراتینه مو عوارض و خطرات جدی دارد که یکی از بارزترین آن بعد از گذشت ۷۲ ساعت از انجام ان و شستشوی مو خود را نشان می دهد. البته لازم به ذکر است که این درمان تنها روی ساقه موها انجام می شود و ریشه مو تحت درمان قرار نمی گیرد. این ماسک حاوی مواد طبیعی و گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد. عوارض جانبی کراتینه کردن مو با اولین شستشوی مو که معمولا ۷۲ ساعت پس از انجام درمان است، دیده می شود. در موها لایه های سلولی وجود دارد که با نام کوتیکول شناخته می شوند. سوال: آیا خودمان می توانیم در خانه موهایمان را کراتین کنیم؟ قبل از ماساژ دادن روغن آرگان به پوست سر، در دستانتان چهار تا ده قطره از آن را گرم کنید.

تا 48 ساعت پس از کراتینه کردن مو، آن را با کش یا گیره یا هر وسیله دیگری نبندید. این روش برای از بین بردن حالت وز شدگی موها استفاده می شود و تاثیری بر روی حالت فر و مجعد موها نداشته و تنها مو را نرم تر و صاف تر می کند. کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند. در همه منابع آنلاین و سایت های اینترنتی داخلی و خارجی در مورد ساختار کراتین مو توضیحاتی داده شده است. کمبود ویتامینها و مواد معدنی به دلیل تخریب پروتئینهای مو و به هم زدن ساختار مو، باعث خشکی و شکنندگی آنها میشوند. شستشوی روزانه موها باعث از بین رفتن چربی طبیعی موجود در آنها میشود. اما باید این را در نظر داشته باشید که هرگونه عملی مانند رنگ کردن، اتو کردن و سشوار کشیدن، موهای شما را از حالت طبیعی آن خارج کرده و باعث از بین بردن برخی از آنها میشود. تفاوت کراتینه مو با بوتاکس مو این است که، بوتاکس مو یک روش درمانی غیرشیمیایی و عمیق است که سطح مو را پوشانده، مشکلات، موخوره و همچنین آسیب دیدگی مو را به صورت عمیق و با مواد ارگانیک درمان میکند. بعد از این که دمای ژلاتین به دمای محیط رسید، مقداری از آن را برداشته و به موهای خود بمالید.

اگر موهای خشک و شکنندهای دارید، میتوانید یک بار در هفته، موهایتان را به صورت عمیق با روغن آرگان ماساژ دهید. حتی اگر هر روز به حمام میروید، موهایتان را یک روز در میان شامپو کنید. فکرش را بکنید بعد از کراتینه کردن مو، بعد از حمام رفتن موهای شما توسط یک سشوار ملایم و به کمک انگشتان دست به راحتی صاف و بدون گره میشود. جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین و کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است. در این مقاله آموزش گام به گام کراتینه مو را با هم بررسی میکنیم، و در ادامه به ابهامات موجود درباره هزینه کراتینه مو و قیمت کراتین مو پاسخ میدهیم. موهایتان را از ریشه تا ساقه به خوبی با روغن آرگان ماساژ دهید و سرتان را با یک کلاه دوش بپوشانید. بعد از اینکه تمام موها را به مایونز آغشته کردید، کلاه رنگ را روی سرتان بکشید و اجازه دهید که به مدت نیم ساعت روی موهایتان بماند. بعد از اینکه تمامی ژلاتین را روی موهای خود استفاده کردید، کلاه رنگ را بر سر خود بکشید و اجازه دهید بیست دقیقه روی موهایتان باقی بماند و سپس آبکشی کنید. آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو به صورت دستور، بر روی مواد کراتینه مو نوشته شده و میتوانید طبق دستورالعمل آن را انجام دهید تا موهای شما صاف شده و کراتین موجود در خود را حفظ کند.

برای صاف کردن موهای خود با روش های کراتین مو خانگی علاوه بر متدهای بالا، استفاده از ماسک تخم مرغ، روغن زیتون، ماسک کراتین پروتئین مو، روغن کرچک و… برای کراتینه کردن مو در خانه ایده های مختلفی وجود دارد؛ به عنوان مثال میتوانید ترکیبی از روغنهای طبیعی مانند روغن زیتون، جوجوبا، آووکادو و روغن نارگیل را با منابع پروتئینی مانند تخم مرغ، ژلاتین یا ماست کامل مخلوط کنید. موهای خانمها به خاطر رنگ یا دکلره کردن موها و یا با گذشت زمان و تغییرات ایجاد شده میتوانند شکننده شوند و یا آسیب دیده و درخشندگی سابق خود را از دست بدهند. لذا به همه بانوانی که مدتهاست از مواد شیمیایی روی موهای خود استفاده میکنند و یا به دلایل دیگر که گفته شد به خشکی و آسیب مو دچار شده اند توصیه میشود حتما از محصولات احیاء و صافی همچون مواد کراتینه مو , اولاپلکس و بوتاکس مو و یا پروتئین روی موهای خود استفاده نمایند تا همواره موهایی زیبا و لطیف داشته و همیشه از دوام بالای رنگ موهای خود لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید