کراتین مو چیست؟

کراتین مو با این که یک پروتئین بسیار مهم در مو هست بعضی وقت تا در مو از بین میرود، و لازم هست ما خودمان کراتین را به مو تضریق کنیم، و در نتیجه میشود عمل کراتین تراپی که در سالن های زیبایی انجام میشه، اما فراموش نکنید این نوع تراپی مزایا و مضراتی هم دارد، پس دقت کنید. این روش برای کسانی که به دلیل گذاشتن رنگ مو موهای آن ها آسیب دیده و سوخته است بسیار مناسب می باشد. حتی اگر موهایتان هیچ مشکلی ندارند، باید بدانید که هیچچیز بهاندازهی روغن نارگیل برای مو مناسب نیست. درمان پروتئینی ژلاتینه برای موهای آسیبدیده: حاوی ژلاتین، ژلاتین یک پروتئین عالی برای سلامتی پوست و موست. برای انجام کراتینه مو باید به برخی از مسائل توجه زیادی کنید و با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید. چند میل کراتین برای مو لازم است؟ ولی بههر حال خیالتان راحت میشود که صدمات کوتاه و بلندمدتی را به مو و بدن خود وارد نکردهاید.

گرمای طبیعی بدن شما به وسیلهی کلاه استخر بین موهایتان حفظ میشود. کراتینه کردن مو ممکن است در ظاهر پاسخی برای همهی مشکلات موی شما باشد، ولی بهدلیل عوارض بلندمدت آن روی مو و سلامتی بدن شما اصلا ارزشش را ندارد. فرمالدهید مادهای است که اصلا نباید روی مو قرار بگیرد. ابتدا مواد حاوی فرمالدئید روی موهای مرطوب و از قبل شستشو داده شده قرار می گیرد. برای انجام این کار بهتر است ژلاتین را در ابتدا روی ساقه موها بمالید و سپس به آرامی ماساژ دهید. بعد از این که موهای خود را شستشو دادید، هرگز از اتو مو و برس سشوار برای حالت دادن به موها استفاده نکنید. این مواد ارزان هستند و میتوانید آنها را در آشپزخانهی خود پیدا کنید. میتوانید روشهای خانگی مختلف را امتحان کنید تا بهترین ترکیب را برای موهای خود پیدا کنید. وقتی این دستور را پیدا کردید، میتوانید بهصورت منظم از آن استفاده کنید.

پیشنهاد ما این است، اگر تنها هدف شما، احیای مو است بهتر است از روش های دیگری استفاده کنید. این نوع کراتینه مو برای صافی موهای وز مورد استفاده قرار می گیرد و در این روش کراتین نقش اصلی در صافی موها را دارد. اگر موهای خشک و شکننده داشته باشید، میتوانید درمانهای شبانه را برای نرم کردن موهایتان امتحان کنید. اگر پوست سرتان خشک است یا موهایتان شورهدارند، دو بار در هفته این کار را تکرار کنید تا شورهی مو از بین برود. اگر موهایتان وزوزی هستند و پوست سر شما متورم است، روغنهای گیاهی رزماری، صدر و مریمگلی موها را ضخیمتر میکنند و از تورم پوست سر جلوگیری میکنند. حتی اگر موهای شما نریزند، کراتینه کردن تقریبا همیشه حاوی فرمالدهید است. برخی از افراد می گویند بعد از کراتینه کردن موهایشان ، مدت زمان خشک کردن موهایشان تقریبا نصف شده. از ریشه تا نوک موهایتان را به آن آغشته کنید و بعد سشوار بکشید و هر طور که میخواهید حالت دهید. 4- حدود 5 تا 60 دقیقه فرصت دهید کراتین روی موها بماند.

فقط ۴ تا ۱۰ قطره از آن را کف دست خود گرم کنید و بعد بهوسیله آن سر خود را ماساژ دهید. روغن را در دستهای خود گرم کنید. البته میتوانید بسته به نوع موهایتان با استفاده از روغنهای گیاهی در خانه نرمکنندهی مو درست کنید. بسته به میزان موهای خود با میزان خیلی کمی (یکچهارم تا یک قاشق چایخوری) شروع کنید. کراتینه کردن مو همیشگی نیست و میزان پایداری و دوام آن بیشتر بسته به جنس و نوع موها و مراقبتهای انجام شده دارد. این نوع کراتینه مو برای درمان موهای آسیب دیده، کاهش وزی مو و صاف کردن مو استفاده می شود. مواد خیلی زیادی برای تهیهی ماسک مو وجود دارند. دستورالعملهای خیلی خوبی وجود دارند. کراتینه مو برای موهای مختلف مناسب است و افرادی که موی آسیب دیده، وز، حالت دار یا فرد دارند می توانند از آن استفاده کنند. اما کراتینه مو برای هر نوع مویی مناسب نیست. روش های مراقبتی برای تغذیه و هیدراته کردن موها مناسب است. که هر دو مورد را برای شما بیان خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید