کراتین مو چیست و انواع کراتینه مو + مشکلات و عوارض

جین هولیهان، معاون رئیس بخش تحقیقات محیطی، در این مورد مصاحبهای انجام داده است. 3. در این مرحله موهای خود را به ۴ الی ۸ بخش تقسیم نمایید. فرمالدئید، ماده اثر بخش کراتین مو است. بعد از اینکه محلول کراتینه را روی همه قسمت موهای خود مالیدید اگر جنس موهایتان معمولی است حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید و اگر موهایتان فر و زبر است حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه صبر کنید تا محلول کراتینه روی موهایتان اثر بگذارد. بعد از هر بار شستشو موها بایستی موهایتان را با دمای پایین سشوار خشک کنید زیرا سشوار کردن مو با حرارت پایین باعث افزایش عمر اثر کراتینه روی موها می شود. به تصاویر قبل و بعد از کراتینه کردن مو نگاه میکنید. چون همانطور که حتما در کامنتها دیدید و از اطرافیان خودتون شنیدید، دوستان تجربیات ناخوشایند و ناموفق زیادی دارند که در بهترین حالت، موهاشون بعد از چند بار شستشو به حالت اول برگشته و در اکثر موارد موهاشون دچار سوختگی شده و نوع سوختگی ناشی از مواد کراتینه مثل سوختگی با مواد دکلره است و چه بسا بدتر که متاسفانه تنها راه علاج ان قیچی هست. اگر همه چیز خوب پیش برود و مواد استفاده شده خوب باشد، قفل های مو کاملا صاف می شود.

جذب این ماده برای افرادی که حساسیت دارند می تواند آسیب های بیش تری داشته باشد. از یک کلاه رنگ بر روی سر استفاده کنید و 20 دقیقه به موها استراحت دهید تا مایونز کاملا جذب شود. در این نوع کراتینه علاوه بر احیا موهای سوخته و آسیب دیده خاصیت برطرف کردن پیچ خوردگی موها را دارند. در عین حال، کراتینه مو یک فرآیند صاف سازی مو به صورت شیمیایی است (معمولاً حاوی فرمالدئید است)، که همچنین با وز شدن مو مقابله میکند، اما نسبت به بوتاکس خاصیت صاف کنندگی بیشتری دارد و همچنین ماندگاری آن بیشتر است. بزرگترین مشکل کراتینه کردن مو بهروش برزیلی این است که بیشتر این مواد حاوی فرمالدهید یا مواد تولیدکنندهی فرمالدهید هستند. همهی مواد صافکنندهی مو حاوی مقادیر زیادی فرمالدهید هستند. درمان کراتین هزینهی زیادی دارد، ولی خطرات آن برای سلامتی خیلی بیشتر است؛ مخصوصا اگر این مواد حاوی فرمالدهید باشند. سیستین نوعی سولفورِ حاوی آمینواسید است.

ویژگی مشخص کراتین این است که مقادیر زیادی سیستین دارد. موی انسان تقریبا ۱۴ درصد سیستین دارد. همچنین به موها آبرسانی میکند و باعث بازیابی دوباره پروتئینهای موی سر میشود. جنس موهای مختلف با توجه به نازکی و ضخیم بودن ،فری و حالتداربودن قطعا در نتیجه کراتینه تفاوت ایجاد میکند. در نهایت موهای شما نرم و صاف میشوند. اما فراموش نکنید که میتواند صدمات جدی به سلامت موی شما وارد کند. باید بدانید اگر موهای صاف و نازکی دارید، حتی فکر کراتینه کردن را هم نکنید. • کراتین کردن مو برای زنان باردار توصیه نمی شود. مؤسسهی بینالمللی تحقیقات سرطان به زنان باردار یا کسانی که تلاش میکنند باردار شوند توصیه میکند در طول زمان بارداری موهایشان را کراتینه نکنند. برخی از انواع کراتین همچنین فعالیتهای سلولی حیاتی مانند تولید پروتئین و رشد سلولی را تنظیم میکند. بر روی برخی شامپو ها نوشته شده است که این شامپو مخصوص کراتینه است اما وقتی ترکیبات پشت جلد رو مشاهده میکنیم متوجه میشیم که توی ترکیباتش از سولفات لورت سدیم استفاده شده.

زیرا سولفات از بین برنده روغن های طبیعی روی مو و پوست سر شما است و پوست سر و هم موها را خشک و وز می کند. این مقدار فقط به اندازهای باشد که موی شما را پوشش دهد. این روش به نام کراتینه کردن مو هم شناخته میشود. بررسیهای موجود در مورد کراتینه کردن مو را میخوانید و فکر میکنید این بهترین روش برای صاف کردن موست. این کار در طولانی مدت باعث شکنندگی و آسیب دیدن موها و حتی تشدید ریزش مو می شود. موها را تقسیم بندی می کنیم. اگر شما هم موهایی دارید که سخت شانه می شوند و حالت مجعد دارند و صاف کردن آن ها مشکل است احتمالا پروتئین و مواد معدنی کمی به موهایتان می رسد. بگذارید یک ساعت روی سر شما بماند. حتی در مواردی که روی بستهی مواد صافکنندهی مو نوشته بدون فرمالدهید، این ادعا حقیقت ندارد. اطمینان حاصل کنید که تمام موهایتان را از ریشه تا انتهای آن از مواد پوشانده شود. تمام این فرایند ۹۰ دقیقه یا بیشتر طول میکشد، ولی این زمان ممکن است بسته به بلندی مو بیشتر هم باشد. نتیجه این شد که تقریبا تمام آنها از مواد صافکنندهی مو استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید