کراتین مو چیست و انواع کراتینه مو + مشکلات و عوارض

کراتینه یک روش شیمیایی است که در آن با استفاده از مادهای به نام کراتین، موهای فر، مجعد و وز شما را به موهای صاف و لخت تبدیل میکنند. محصولات مرتبط با کراتینه در حالت کلی هیچ آسیبی به مو نمیزنند و بسیار تاثیرگذار هستند مگر آن دسته از محصولاتی که از برندهای نامعتبر و با قیمتهای بسیار ارزانی ارائه میشوند. وقتی موهای خود را کراتین کردید باید از محصولات مناسب موهای کراتینه مانند ماسک مو و شامپو مخصوص استفاده کنید. سوال: بهترین مارک مواد کراتینه مو کدام است؟ متخصص پوست و مو پزشکی است که به تمام باید و نبایدهای موی شما آگاه است و بهترین انتخاب را جلوی پای شما خواهد گذاشت. ماسک موی خاک رس بنتونیت به عنوان یک پاک کننده عمیق عمل میکند. تفاوت کراتینه مو با بوتاکس مو این است که، بوتاکس مو یک روش درمانی غیرشیمیایی و عمیق است که سطح مو را پوشانده، مشکلات، موخوره و همچنین آسیب دیدگی مو را به صورت عمیق و با مواد ارگانیک درمان میکند. مراقبت بعد از کراتینه کردن مو نیز نیاز به مراجعه به سالنهای زیبایی دارد که هزینه این مورد را نیز باید انتظار داشته باشید. البته که تأثیر کراتینه مو بستگی بسیار زیادی به میزان سالم بودن موها، ضخامت طبیعی موها و نوع کراتینهی مویی دارد که استفاده میکنید.

با این حال کراتینه مو طبیعی مضررات بسیار کمتری دارد. معمولا کراتین مو ارزان برای موهای کوتاه با کیفیت مناسب وجود دارد. کراتین، پروتئینی است که در مو و ناخن ها وجود دارد و باعث شادابی و سلامت آن ها می شود. به همین دلیل بهتر است از فردی که اطلاعات بیشتری دارد پرس و جو کنید. محققان در سال ۲۰۱۳ به این نتیجه رسیدند که کراتین یک ماده بسیار عالی برای افرادی است که به دنبال موهای محکمتر و در عین حال زیباتر هستند که این ماده را میتوانند با انتخاب شامپوی مناسب برای موهای خود به دست آورند. یعنی از شامپوی حاوی سولفات و کلرید سدیم استفاده کنید. از شامپو حاوی سولفات استفاده کنید. شامپو کراتینه مو سولکس گزینهی مناسبی برای این کار میباشد. کراتینه مو با یک روش موثر و بدون ضرر خانگی! همگی بر پایه اصلاح کراتین مو انجام می شوند. سپس به مدت 1 الی 2 ساعت به همراه پلاستیک بر روی موهای خود قرار داده و سپس آنها را بشویید.

اما منطقی نیست که موهای نازنینتان را به دست هر کی بسپارید. هزینه کراتینه مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و تعیین یک مقدار مشخص کار سادهای نیست. اگر موهای فر طبیعی دارید و دوست ندارید فرهای آن از هم باز شود کراتین زیاد مناسب شما نیست. کراتینه مو سلولهای مو که روی هم قرار میگیرند را صاف میکند و باعث ایجاد رشته شدن موها و باز شدن آنها میشود. چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم؟ اولین هزینهای که باید در مورد کراتینه مو در نظر بگیرید قیمت مواد کراتینه است. دوام کراتینه مو چقدر است؟ ماسک مو مای با فناوری یونی خود موجب از بین رفتن الکتریسیته ساکن در مو و رفع وز آن میشود. ماسک موی کراتینه مای یک محصول لازم و ضروری جهت صیانت از موهای کراتینه شده است. آیا میتوان بعد از کراتینه موها را رنگ و دکلره کرد؟ اما آیا این روش به طور قطع برای براق و صاف کردن موها جواب میدهد؟

کراتینه مو در سالنهای زیبایی به روشهای متعددی انجام میشود؛ هر سالن زیبایی بسته به نوع کاری که انجام میدهد و همچنین عوامل دیگر قیمت را تغییر میدهد. کراتینه موی آقایان بهتر است در آرایشگاه و توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود. افراد دارای موهای فرفرری و وز شده داوطلب انجام کراتین مو هستند. کراتین همچنین می تواند انتهای تار موهایتان را به هم بچسباند و از جدا شدن و نا مرتب بودن انتهای موها ( موخوره یا split ends ) جلوگیری کند. در این حالت از کراتین احیا استفاده می کنیم تا در کنار تقویت تار های مو به میزان قابل قبولی صافی نیز دست پیدا کنیم. به طبع هر چه موها موها کوتاهتر باشد، میزان موادی که استفاده میشود کمتر میشود و هزینه پایینتر میشود. این میزان فرمالدئید پنج برابر استاندارد ایمنی برای قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی است. متخصص کراتینه دقیقاً به همان صورتی که برای موهای هر کسی کراتینه انجام میدهد، برای شما نیز این درمان را انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید