کراتین مو چیست و کراتینه کردن موها چه خطراتی دارد؟

برای این منظور پس از آنکه رطوبت موها توسط حوله جذب شد، می توانید آن را با باد ملایم سشوار خشک کنید و با شانه دندانه درشت به آرامی شانه کنید. از بالشهای ابریشم یا ساتن استفاده کنید؛ زیرا رطوبت موی شما به این طریق حفظ میشود و میزان اصطکاک مو با بالش کاهش مییابد. موهایی که به دلیل استفاده از رنگهای شیمیایی و آسیبهای محیطی دچار خشکی و شکنندگی شدهاند، با استفاده از پودر ژلاتین احیا و سالم میشوند. بسیاری از افراد به ترکیبات شیمیایی موجود در این مواد حساس بوده و دچار واکنش های آلرژیک می شوند. به افرادی که موهای خود را کراتینه کرده اند توصیه می شود که حداکثر سه بار در هفته موهای خود را شامپو کنند. بعد از شستوشوی موها، مقداری از خیسی موها را با حوله بگیرید. تست تخلخل موها و آزمون اطمینان از سازگاری که برای اطمینان از عدم وجود رنگ های فلزی در موها انجام می شود، از دیگر اقداماتیست که یک کاسمتولوژیست حرفه ای باید قبل از اقدام به صاف نمودن مو با روش های شیمیایی مثل کراتینه کردن و همچنین روش ژاپنی انجام دهد.

برای تشخیص بدون سولفات (عاری از سولفات) بودن شامپو باید به فهرست ترکیبات تشکیل دهنده شامپو نگاه کرد. انتخاب محوصل مصرفی برای خدمات کراتین به تجربه کافی نیاز دارد چراکه با توجه به هدف از کراتین کردن باید بهترین مواد را انتخاب کنید اگر به دنبال فقط صافی موها هستید باید از محصولات مخصوص که مواد تشکیل دهنده آن روی صاف و لخت کردن مو تمرکز دارد استفاده کنید اگر هدف از کراتین موهای شما ترمیم موهای اسیب دیده باشد باید از کراتینی که بیشتر مواد مغذی و آبرسانی مو را انجام میدهد و ممکن است صافی کمتری داشته باشد استفاده کنید در هر صورت حتما باید برای انجام خدمات کراتین با آرایشگر خود مشاوره بگیرید. بسیاری از صاف کننده هایی که ادعا می کنند فاقد فرمالدهید هستند، از ترکیباتی استفاده می کنند که در اثر حرارت اتوی صاف کننده مو، تبدیل به فرمالدهید می شوند. اما شنا کردن در دریا به علت وجود نمک در آب می تواند اثر نامطلوب بیشتری روی کراتینه داشته باشد .اما اگر می خواهید از کراتین موهایتان بیشتر محافظت کنید ، سرم های مخصوصی برای قبل از رفتن در آب وجود دارد که از موها محافظت می کند. برای اینکه در منزل کراتینه مو انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید، فهرست مواد اولیه محصول را به دقت بخوانید.

برای کراتینه کردن مو در خانه ایده های مختلفی وجود دارد؛ به عنوان مثال میتوانید ترکیبی از روغنهای طبیعی مانند روغن زیتون، جوجوبا، آووکادو و روغن نارگیل را با منابع پروتئینی مانند تخم مرغ، ژلاتین یا ماست کامل مخلوط کنید. به همین خاطر کراتین مو در خانه با مواد طبیعی مانند شیر قدرت این را دارد تا وزی و فری موها را رفع نماید و باعث صاف و لخت شدن آن ها شود. 2. موهایتان را به طور کامل خشک نکنید. نحوه کراتینه مو مردانه به این صورت است که ابتدا موها با یک شامپو معمولی شسته می شوند تا چربی و الودگی موها از بین رود . فرمالدئید یا فرمالدهید یک ماده شیمیایی خطرناک با مسمومیت شدید است و ایجاد سرطانزایی می کند. در برخی از افراد کراتینه مو باعث ریزش موی شدید بعد از اولین شستشو میشود. دیده شده که موها پس از اولین شستشو از ریشه شروع به ریزش می کنند حتی اگر از محصولات مراقبت مو که در سالنها توصیه می شود، استفاده کنند.

جزء سورفکتانتهای اولیه به شمار می آیند. برخی معتقدند که کراتینه های حاوی گلایوکسیلیک اسید اصلاً صاف کننده به شمار نمی آیند. مولکول کراتین مارپیچ و رشتهای است و به دور مولکولهای دیگر کراتین میپیچد و سبب تولید رشتههای کراتین میشود. همانطور که میدانیم، کراتین کردن مو، بهعنوان یکی از روشهای ترمیم، احیا و زیباسازی، محبوبیت زیادی نزد خانمها و آقایان دارد. همانطور که می بینید خبری از سدیم لورت سولفات و آمونیوم لوریل سولفات نیست. سولفات ها ( سدیم لورت سولفات و آمونیوم لورت سولفات ) ترکیباتی هستند که به خوبی کف می کنند. اگر جنس مو خوب باشد و به خوبی از آن مراقبت شود تا 5 ماه می تواند دوام داشته باشد. کراتینه مو در گذشته حاوی فرمالدهید بوده است اما اکنون کراتینه مو بانوان فاقد این نوع مواد است. علاوه بر عدم روش صحیح استفاده، وجود محصولات تقلبی حاوی فرمالدهید را هم به مشکلات اضافه کنید. در این بخش ما به شما درباره یک کراتین طبیعی که بتوانید خودتان آن را آماده کنید، آموزش میدهیم. در پاسخ به این سوال باید گفت که سدیم یک ماده فلزی بسیار واکنش پذیر است و به تنهایی در فرمولاسیون هیچ شامپویی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید