کراتین مو چیست و کراتینه کردن موها چه خطراتی دارد؟

بعد از کراتینه مو، باید با استفاده از رنگ های بدون آمونیاک مو را رنگ کرد، زیرا رنگ های شیمیایی و آمونیاک دار به موی کراتینه شده آسیب می زنند و ماندگاری آن را کم می کنند. پس از آن نیز باید حدود ۵۰ دقیقه دیگر منتظر ماند. البته کراتین ریسرچ را به تنهایی نیز میتوانید سفارش دهید، شامپوی آن برای برطرف کردن تمامی آلودگیها و روغنهای موجود بر روی موی شما قبل از استفاده کراتین به کار میرود. به مدت یک ساعت اجازه دهید تا ماسک بر روی موها باقی بماند تا کاملا جذب موها شود. فرآیند کراتینه کردن مو یک کار نسبتا طولانی است که با توجه به حجم و بلندی موی شما ممکن است بین 2 تا 6 ساعت زمان لازم داشته باشد. با توجه به علاقه اکثر افراد به داشتن موهای صاف و لخت، امروزه کراتین مو در منزل با مواد طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. آیا موهای شما هم فر و مجعد است و میخواهید برای مدتی هم که موهای لخت و صاف را تجربه کنید؟ آیا شما هم از موهای وز شده خود خسته شدهاید؟

این نوع کراتین تنها وز شدگی موهای شما را از بین میبرد و تغییر زیادی در فری یا مجعدی موهای شما ایجاد نمیکند. سپس آرایشگر موی شما را با اتو مو با صفحه سرامیکی صاف میکند و کل این مراحل دو تا چهار ساعت وابسته به موی شما زمان میبرد. روشی که بتوان مدت زمان بیشتری صافی و شفافیت مو، دوام و ماندگاری را نسبت به کراتین برزیلی ادامه داد.روش انجام اینگونه هست که ابتدا با کراتین برزیلی مو ها کراتین میشود و سپس صافی زاپنی روی مو میگزارند.برای انجام این روش حدودا چهار ساعت زمان نیاز هست. این روش شش ماه ماندگاری دارد و ضمن سلامت و درخششی که به همراه دارد، باعث می شود مو به راحتی و بدون نیاز به ابزارهای حرارتی حالت بگیرد. این رشته ها توسط باندها و پیوندهای دیسولفید که باند های عرضی هستند به همدیگر متصل می شوند؛ بنابراین وظیفه اصلی پیوندهای دیسولفید حفظ و انسجام رشته های کراتین داخل کورتکس میباشد و وظیفه اصلی کراتین حفظ و سلامت مو هستش. پیشنهاد میشود که هفتهای یک بار این کار را تکرار کرده و نتیجه تغییر را در حالت و استحکام موهای خود مشاهده کنید.

• کراتین نرم کننده حالت مجعدی و فر شدگی شما را حفظ میکند. مردانی که موهای بلند و مجعدی دارند، طرفدار کراتینه کردن مو هستند. اگر موهای فرفری و وز دارید و علاقمندید موهای صافی داشته باشید برند گلد لیبل را امتحان کنید. برند کراتین لانزه یکی از بهترین برندهای معرفی شده در سایت اسمارت استایل است که امتیاز ۴.۶ را به خود اختصاص داده. این برند از دو خاصیت برطرف کردن آسیب دیدگیها و محافظت از موی شما برخوردار بوده و به همین دلیل در میان خانمها پر طرفدار شده. همانطور که در شکل ملاحظه میکند برند کراتین ریسرچ دو کالا همراه هم دارد. مطمئننا شانه زدن موهایی گره خورده و پف کرده بسیار سخت است، مخصوصا اگر به شمال بروید یا در هوای مرطوب قرار بگیرید اوضاع بدتر هم میشود. با حوله موها را خشک کرده و موها را در حالت نیمه مرطوب به مواد کراتین آغشته کنید.

بعد از این که موهای خود را شستشو دادید، هرگز از اتو مو و برس سشوار برای حالت دادن به موها استفاده نکنید. وقتی از این کراتینه استفاده کنید صبح با خیال راحت از خواب بیدار میشوید و به جای حرص خوردن و شانه نشدن موها به راحتی موهای خود را شانه میزنید و از نرمی و لطافت آن لذت میبرید. اما معیار شما از کیفیت چیست؟ اما به طور کلی می توان گفت که حدود 4 ساعت یا بیشتر به طول می انجامد. یکی از سوالات رایج بین افرادی که به دنبال کراتین کردن موهای خود هستند موضوع حجم مواد مورد نیاز است که پاسخ این سوال بستگی به حجم و قد موهای شما دارد به طور میانگین برای کرایتن مو بین 70 تا 400 میل مواد نیاز است که برای موهای کوتاه ۷۰ تا ۱۲۰ میل برای موهای متوسط ۱۰۰تا ۱۵۰ میل و موهای بلند ۱۵۰ تا ۲۵۰ میل و برای موهای خیلی بلند ۲۵۰ تا ۴۰۰ میل مورد نیاز است که با توجه به حجم موها این اندازه بین بازه ای که ذکر شده است قابل تغییر میباشد. در جواب باید گفت که کراتین کاملا موقتی است و پس از چند ماه به طور کامل از روی موها پاک می شود.

دیدگاهتان را بنویسید