کراتین مو چیست و کراتینه کردن موها چه خطراتی دارد؟

عمل کراتینه کردن مو، در واقع به کار بردن مواد شیمیایی برای احیای دوباره ساختمان کراتین مو است که یک روش نیمه دائمی برای صاف و لخت کردن موها به شمار میرود و علاوه بر این موجب درخشندگی و طراوت آنها نیز میشود. این دو در واقع یک ماده هستند اما در دو شکل مختلف. به طور مثال افراد با مو های فر اغلب موهای زبری دارند و یا در اثر آسیب های مختلف این پروتئین از بین می رود و مو ها زبر و خشن می شوند؛ مانند رنگ و دکلره کردن مو. کراتین مو چه روشی است؟ زیرا محصولات کراتین مو با درصد های مختلف صافی و ترمیم مو در بازار موجود هستند. اگر از موهای زبر خود خسته شده اید، کراتینه مو کمک بسیاری به صافی موی شما میکند و تا مدتها لذت یک موی صاف و ترمیم شده همراه شما است. نتیجه بستگی به نوع و بافت موی شما و هم چنین به اینکه موهای شما چقدر سالم یا ضخیم است بستگی دارد. از نظر علمی و تئوری عنوان شده، لایههای سلولی مو که کوتیکول مو نامیده میشوند کراتین را جذب میکنند و در نتیجه باعث میشود که موها شلاقی و براق به نظر برسند. محققان در سال ۲۰۱۳ به این نتیجه رسیدند که کراتین یک ماده بسیار عالی برای افرادی است که به دنبال موهای محکمتر و در عین حال زیباتر هستند که این ماده را میتوانند با انتخاب شامپوی مناسب برای موهای خود به دست آورند.

در ادامه آموزش کراتینه مو مردانه را بصورت تصویری مشاهده خواهید کرد. 3. مواد کراتین را از نیم سانتی ریشه مو به موها زده و شانه ریز کنید تا مواد به همه جای موها برسد. از 2.5 سانت به پوست سر مانده ساقه موها را موادگذاری کرده و به آرامی ماساژ دهید. شما میتوانید در همان روز موهایتان را بشویید و حالت دهید. 2.ابتدا برای باز شدن کوتیکول های مو موها را با شامپو قلیایی یا شامپو بچه بشویید. سپس بعد از سپری شدن مدت زمان مکث موها را با شامپو مناسب موی کراتین شده شسته و با سشوار خشک کنید. مرکز تخصصی اکستنشن و کراتینه موی ندا طاهری با سالها تجربه در این امور زیبایی، اعتماد شما را هم جلب خواهد کرد. موها را بصورت لایه های نازک و کم کم مواد گذاری می کنیم. موها را با سشوار خشک می کنیم. مواد کراتین صافی را با فرچه به موها می زنیم.

این کار تنها برای صاف کردن مو نیست، حتی اگر موهای صافی هم داشته باشید با این کار درخشش و پروتئین به ساقه موهای خود برسانید. با در نظر گرفتن میزان آسیب مو حدود 20 تا 50 دقیقه زمان می دهیم تا محلول کراتین صافی مو اثر کند. سوال: در انتخاب کراتین مو به چه نکاتی دقت کنیم؟ هر چه تارهای مو نازک تر و حالت مو کم تر باشد جواب بهتری از کراتین خواهید گرفت و به جلسات بعدی کشیده نخواهد شد اما هر چه تارهای مو ضخیم تر و فری مو بیشتر،مو به درمان های بیشتری برای رسیدن پروتئین کامل به ساقه مو نیاز دارد. سس مایونر از آن جایی که روغن کانولا، روغن سویل، زرده تخم مرغ، سرکه و آب لیمو دارد، به خوبی می تواند به شما در کراتینه مو خانگی کمک کند و بهترین کراتین مو خانگی است. جو دو سر در این روش خانگی کراتینه مو از آن جایی که سرشار از پروتئین، مواد معدنی، عناصر و ویتامین های مختلفی است، برای تغذیه، تقویت و مرطوب کردن مو بسیار مفید است. در گذشته هم روش هایی برای خوش حالت تر شدن مو وجود داشت که با پیشرفت علم و استفاده سودجویانه سرمایه گذاران، این روش های سنتی مانند استفاده از روغن های طبیعی به فراموشی سپرده شد.

حتی خشکی مو باعث موخوره های شدید در مو و خرد شدن تارها میشود که بعد از مدتی موی بی جون و ناراحت کننده ای خواهید داشت. افراد به دلایل مختلفی تصمیم به انجام کراتین کردن موی خود میگیرند. بسیاری از افراد معروف از جمله مگان مارکل، راز موهای صاف و درخشان خود را در کراتین کردن موها می دانند. برای بعضی از موها و با توجه به نوع مواد کراتین باید دو روز به موها زمان داده تا کراتین بطور کامل به ساختمان مو نفوذ و اثر کند، در این مدت باید مراقب باشید تا موها خیس نشود و موها را با کش و لوازم دیگر نبندید. برترینها: ممکن است شما هم درمان موها با روش کراتینه کردن را شنیده باشید. با حوله موها را خشک کرده و موها را در حالت نیمه مرطوب به مواد کراتین آغشته کنید. به طور کلی کراتین حاوی پروتئین های ضروری مو می باشد که به تغذیه موها کمک می نماید و موجب می شود تا موها سالم تر به نظر برسند. بسیاری از خانم ها و حتی آقایان برای درمان وزی مو های خود از روش کراتینه مو استفاده میکنند. موهای آقایان هم مانند خانم ها کراتین می شود با این تفاوت که موهای آنها بسیار کوتاه تر از خانم هاست.

دیدگاهتان را بنویسید