کراتین مو چیست و کراتینه کردن موها چه خطراتی دارد؟

این شیوه درمانی محبوب ترین روش برای ترمیم موهای آسیب دیده است که تا حدود زیادی صافی مو را نیز به دنبال دارد. بافت و ساختار موی شما را با پر کردن ناهمواریهای موجود در ساختار ساقه مو و کوتیکولها یکدست خواهد کرد و با این کار موجب افزایش ضخامت موهای نازک و آسیب دیده نیز خواهد شد. کنترل موهای خشک و پر بسیار دشوار است و زمان زیادی نیاز دارد تا فرد موهای خود را بشوید و یا خشک کند. بسیار موثر است. استفاده مداوم از حالت دهندههای حرارتی مثل اتو مو، سشوار و بابلیس یا به کاربردن غیر اصولی رنگ مو و دکلره بر روی موها و دیگر دلایل محیطی همچون قرارگیری در معرض نور آفتاب و آلودگیهای محیطی موجب آسیب دیدن و از بین رفتن ساختمان کراتینی موها شده و نهایتا جلوه طبیعی و سالم آنها را مخدوش میکند. نتیجه به دست آمده از کراتین برای هر فردی با توجه به ساختمان موی شخص متفاوت است و ممکن است پس از استفاده از مواد کراتین دچار آلرژی و یا مشکلات پوستی شوید که توصیه میشود در این صورت حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید. اگر مایل به صرف هزینه کم برای کراتین مو هستید، بهتر است که این روش ها را در منزل امتحان کنید.

هدف اصلی در به کار بردن این متد کراتینه کردن، احیا و تقویت دوباره موهای آسیب دیده و ضعیف شده با حفظ حالت و حجم اولیه آنها است. این پروتئین در بخش های مختلف بدن دیده می شود. این دو در واقع یک ماده هستند اما در دو شکل مختلف. مواد مرغوب شاید هزینه کراتینه مو را بیشتر کنند، اما به موهای شما آسیب نمیزنند، دوام و ماندگاری فوقالعادهای دارند، و زیبایی که به موهای شما میدهند اصلا قابل مقایسه با مواد معمولی و گمنام نیست. کراتین برزیلی روش بسیار مناسبی برای افرادی می باشد که موهای به شدت فر و مجعد داشته و بلافاصله پس از دریافت رطوبت کم موهایشان حجم گرفته و پف می شود. همچنین این روش بسیار مناسب افرادی است که طرفدار موهای صاف و لخت هستند. به این نکته توجه کنید که کراتین مو معمولاً در سالن های آرایش و زیبایی انجام میشود، در این سالنها اغلب تعداد زیادی از افراد کراتین مو می کنند. کراتین پروتئین مستحکمی است که ماده اصلی برای پایداری و حفاظت از مو محسوب میشود، اما متاسفانه با بالارفتن سن و استفاده مداوم از مادههای شیمیایی مقدار کراتین مو در فرد بسیار کمتر از قبل میشود.

تا زمانی که از موهای کراتین شده خود به دقت مراقبت می کنید ( با عدم شستشوی مداوم موهای خود ، 2 تا 3 بار در هفته کافی است ) ، ماندگاری درمان کراتینه شما می تواند تا 6 ماه طول بکشد. کل مراحل برای داشتن یک کراتین کامل برزیلی چیزی در حدود یک الی دو ساعت طول می کشد و مدت زمان ماندگاری آن هم حدود 3 الی 6 ماه است. یکی از مواردی که سبب شده است کراتین کردن مد نظر قرار گیرد ماندگاری بالای آن است. کورتکس لایه میانیست که بیش از حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد مو را تشکیل میدهد. بعد از این پروسه موهای شما تا حدود دو ماه قابل کنترل است. فرمالدئید چیزی است که موها را صاف تر نشان می دهد. این روش یک شیوه ترکیبی از کراتین برزیلی با روش صافی ژاپنی است که در انگلیسی به آن Japzilian Keratin میگونید. کراتینه موی برزیلی برای کسانی مناسب است که موهای خیلی فر دارند که به رطوبت نیز بسیار حساس است.

شاید یکی از رایج ترین مشکلاتی که اکثرا بر آن باور دار ریزش مو بعد از کراتینه کردن موها است که تصور کاملا اشتباهی است، اگر طبق گفته های شرکت سازنده انجام شود و محلول با ریشه مو تماسی نداشته باشد هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد، سعی کنید 2 الی 3 سانتی متر که به ریشه مانده ماده کراتینه را تمام کنید. موهایتان یکی از روش هایی که قبل تر گفتیم را که مناسبت بیش تری با این موارد دارد را انتخاب کنید. حجم مو، یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کراتینه مو زنانه و مردانه است، چرا که موهای پرپشت، با حجم زیاد هم، مانند بلندی مو، نیاز به مواد بیشتر، کار و زمان بیشتری دارد. حال اگر مشتاق به کسب اطلاعات در این باره هستید، یا در شک و تردید که این روش را امتحان کنید یا نه و یا اگر با فواید یا احیانا مضرات آن آشنا نیستید. در ادامه علاوه بر بررسی فواید کراتین مو، عوامل موثر بر هزینه کراتینه مو مردانه و زنانه را نیز بررسی میکنیم تا بیشتر این روش آشنا شوید. در این مقاله آموزش گام به گام کراتینه مو را با هم بررسی میکنیم، و در ادامه به ابهامات موجود درباره هزینه کراتینه مو و قیمت کراتین مو پاسخ میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید