کراتین چیست – کراتین درمانی مو

نکته قابل توجه در رابطه با کراتینه کردن مو این است که این روش از مزایا و معایب متعددی برخوردار می باشد که بهتر است پیش از انجام کراتین مو با آن ها آشنا شوید. در ادامه عوارض و معایب کراتینه مو را توضیح دادهایم. با این کار قبل از مهمانی نیازی ندارید تا با حرارت اتو، موهای خود را صاف کنید. در صورتی که نکات نگهداری بعد از کراتین کردن مو را رعایت کنید تا ۶ ماه از اثرات آن لذت میبرید. این کار را می توانید به راحتی با دستگاههای اتو خانگی انجام دهید. اگر بتوانید مراقبتهای بعد از کراتین را به درستی انجام دهید تا مدتها از موهای درخشنده و صاف خود لذت میبرید. در نتیجه این ترمیم مو، شما دارای موهایی صاف و خوشحالت میشوید و به راحتی میتوانید آنها را شانه کنید. شامپوهای مخصوص کراتینه به شما در ماندگاری اثرات این تکنیک تا حد زیادی کمک میکند. پس از استفاده از محلول شیمیایی بر روی مو، آرایشگر معمولاً از نرم کننده پروتئین کراتین استفاده می کند تا موها بیش از حد خشک و شکننده نشوند. به همین سبب با این روش درمانی پس از مدتی موهای سالم و درخشانی پیدا می کنید. کراتینه کردن مو در منزل یا همان کراتینه طبیعی مو، عوارض کراتین مو که با مواد شیمیایی انجام میشود را به شدت کاهش میدهد.

اگر میخواهید عمر کراتین موهایتان بیشتر باشد و به راحتی حالت خود را از دست ندهد بهتر است نکاتی را رعایت کنید. این امر بدین سبب است که بیشتر خانمها تمایل به موهایی بلند دارند و اگر این موهای بلند همراه با وز شدگی باشد، نگهداری و شانهکردن آنها دچار مشکل میگردد. عموما موها در فصل تابستان به دلیل گرم و شرجی بودن هوا بیشتر وز میشوند. این محصولات عموما قیمت بالاتری نیز دارند. کراتینه کردن مو در بین آقایان نیز رواج دارد. قبل از کراتینه کردن مو باید از مناسب بودن این روش برای موهایتان اطمینان حاصل کنید. در کراتینه احیایی، وز بودن موها برطرف میشود اما، حالت و فر بودن موها حفظ میشود. 5. در ادامه باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا وز بودن موها از بین برود. درمان کراتینه مو یا کراتین مو، به منظور از بین بردن وز موها و درخشان سازی موهای خشک و کدر پدید آمد.

اصطلاح قرنطینه به معنای این است که ۲ تا ۳ روز بعد از انجام کراتین موهای خود را نشویید. 2. در ادامه باید موها را خشک کرد. این مراقبتها از قبیل استفاده از شامپوهای مخصوص کراتین، خشک کردن مو با باد سشوار و عدم استفاده از ابزارهای حرارتی مثل اتو است. همانطور که گفته شد با توجه به حجم و نوع مو از روش های مختلفی برای کراتینه کردن موها استفاده می شود. این نوع از کراتینه علاوه بر اینکه تمامی وزهای مو را از بین می برد، بلکه حجم موها را نیز حفظ می نماید. این تکنینک موهای شما را صاف میکنداما ماندگاری آن بستگی به مراقبتهای شما بعد از انجام این تکنیک دارد. مراقبتهای بعد از کراتینه کردن مو چیست؟ کراتین مو یکی از روش های بسیار موثر جهت صاف و درخشان کردن موها است که امروزه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. کراتین همچنین از سلولهای اپیتلیال در برابر آسیب یا استرس محافظت می کند. از طرفی برای کراتینه کردن مو، موها در معرض حرارت بسیار زیادی قرار میگیرند و موهای سالم نیز در معرض چنین حرارتی دچار آسیب میشوند. که در کنار صاف کردن موها موجب ضعیف و شکننده شدن آن ها نیز می شود.

ویژگی دیگر کراتین مو براق شدن مو است و باعث می شود موهایی براق و زیباتر داشته باشید. روغن های مفید مورد استفاده در این روش موجب درخشان شدن و نرمی موها بعد از کراتین کردن آن ها می شود. البته درمان های کراتینه بدون فرمالدئید هم وجود دارند که از اسید گلیوکسیلیک برای صاف کردن موها استفاده می کنند. البته امروزه بسیاری از محصولات درمانی از جمله شامپوها و نرم کننده ها در بازار موجودند، که در ترکیبات خود از کراتین استفاده می کنند. البته محصولات کراتینه دیگری هم در بازار موجودند که از قیمت پایین تری برخوردارند. البته روشهای جدیدترین با نام روشهای فاقد فرمالدهید معروف است و فرمالدهید آزاد نمیکند. کراتینه مو در گذشته حاوی فرمالدهید بوده است اما اکنون کراتینه مو بانوان فاقد این نوع مواد است. از آنجا که در زمان قاعدگی هورمونها تغییر میکنند، پوست بدن حساس تر از گذشته عمل میکند. در صورتی که در کراتینه کردن مو از پروتئین های ضروری مو استفاده می شود و موها دچار آسیب دیدگی نمی شوند. در سال های اخیر کراتینه مو برای ترمیم موی آسیب دیده و زبر روی کار آمده است. این پروتئین که در اصل در بسیاری دیگر از ارگان های بدن از جمله پوست به وضوح دیده می شود، به شدت تحت تاثیر عوامل محیطی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید